www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / leki dla seniorów dla chorych obłoznie (4399 - wyświetleń)
- Autor siemaquore Dodany 2021-06-07 20:02
Jestem chory na serce od wielu lat na początku leki miały ulgi a nawet były bezpłatne ale z czasem leki staja sie płatne coraz więcej i więcej  na dziś wszystkie leki jakie mam zalecone to 100% opłatności Moje pytanie jest takie  Partia rządząca mówi o stałej i coraz mocniejszej opiece dla inwalidów dla emerytów ale zapomina ze pobory tychże są przynajmniej o połowę niższe od normy pracującego a pomocy nie widać w żadnej postaci nawet emerytury sa coraz niższe dzięki galopującej inflacji. Nie pandemi ale  złego rozdysponowania  środków z podatków tak osobistych jak i wszelkiego rodzaju watów i innych udziwnionych opłat Przeglądałem leki dla ludności po 75 roku zycia i co żądnego z zadanych mi tam nie ma a mam leki i sercowe i neurologiczne po wylewie i urologiczne mam tez sprzęt dla leczenia i odciążenia bolącego kręgosłupa i choroby miażdżycowej nóg Wychodzi na to ze po osiągnieciu tego wieku będę musiał płacić by żyć dalej lub zażywać kredę i aqwa destylate by umrzeć w chwale ze rząd mnie leczy czyli na inne choroby niż cowid. Smutne ze ceni sie patriotyzm ze ceni sie nasienie męskie i jajo kobiety a ludzi którzy budowali ta Polskę ma sie gdzieś (W nawiasie to powiem jeszcze tyle ze  moja emerytura jest co rok niższa coraz mniej za nią mogę kupić i coraz biedniej żyje choć aktualnie nie ma rocznicy cenowej  miedzy mięsem nabiałem i jarzynami. W sumie interesuje mnie co z tymi lekami dla seniorów dla ludzi obłożnie chorych ? czy naprawdę sa juz wg rządu na stracenie i dlatego tak postępują ?
Nadrzędny - Autor Dynia Dodany 2021-06-08 11:30 Zmieniony 2021-06-08 11:56
Od razu zaznaczam, że jestem zwykłym użytkownikiem forum. Do autora postu: myśli pan, że młodzi niepełnosprawni mają lepiej? Mąż w aptece zostawia co miesiąc 470 zł mimo tego, że jeszcze jest młody - strach myśleć ile to będzie na starość. Ja ostatnio musiałam kupić dla siebie pionizator, którego ceny są od 13 tysięcy w górę. NFZ daje 2 tyś tyle samo PCPR i teraz skąd skombinować 9 tysięcy z renty 900 zł? A to jest cena za model podstawowy, każdy dodatek, np podłokietniki i specjalna uprząż dodatkowo podwyższa cenę. Sam mój wózek to wydatek 7 tysięcy zł. Pisze pan o ludziach obłożnie chorych - dla nich jest 500 plus. Sama jestem osobą niechodzącą i słabowidzącą i korzystam z tego programu, dzięki czemu mogłam uzbierać i kupić sprzęt rehabilitacyjny, który jest mi potrzebny (ortezy, wspomniany pionizator- udało mi się wykombinować coś tańszego, piłki rehabilitacyjne, rotor i kilka razy zapłacić za prywatną rehabilitację). To naprawdę duża pomoc - przypominam, że wcześniej nie było żadnego wsparcia dla niepełnosprawnych. Wiem, po sobie, że to nadal jest za mało, ale grunt, że coś zaczęło się zmieniać po proteście w sejmie. Dzięki ustawie osoby ze znaczną niepełnosprawnością dostają się bez kolejki do lekarzy specjalistów. Wcześniej kolejka do np okulisty była na 2 lata, a teraz muszą mnie przyjąć w ciągu kilku dni. I powiem więcej: ludzie skarżą się, że przez covid nie mogą się dostać do lekarza, a gdy byłam w centrum onkologii na badaniach 4 osoby przede mną nie przyszły na kolonoskopię (badanie wykrywające raka jelita grubego). Przez całą pandemię ani razu nie miałam problemu aby dostać się do lekarza specjalisty. Trzeba umieć walczyć o swoje. Gdy mi w rejestracji odmawiają zarejestrowania na ten rok wyciągam orzeczenie i mówię, że z godnie z ustawą muszą mnie przyjąć w ciągu 7 dni. To zawsze działa! Mój ojciec również choruje na serce i wiem, że dużo wydaje na leki. Jeden lek, pradaxa, jest szczególnie drogi i na 100%. Dzwonimy wtedy po aptekach i szukamy najtańszej. Niestety ale pretensje o drożyznę możemy tylko kierować do firm farmaceutycznych bo to one dyktują i narzucają często absurdalne ceny - np. najdroższy lek świata na SMA kosztuje 9 milionów zł. Świat byłby lepszy gdyby wszystkie kraje zamiast na wojsko i zbrojenia przeznaczały te pieniądze na leczenie ludzi. Niestety nie żyjemy w bajce. Problem z refundacjami jest taki, że gdy państwo dokłada i coś refunduje to producenci natychmiast podnoszą ceny aby refundacja nie wystarczała na kupienie leku. To perfidna polityka firm farmaceutycznych, ale tak jest. Polska została wyniszczona przez zabory, 2 wojny światowe, komunę a politycy posprzedawali polskie firmy zagranicznemu kapitałowi dlatego jesteśmy, jak to się mówi, 100 lat za Murzynami. Nie bronię PISu, mają wiele rzeczy za uszami, jak wszyscy politycy, ale to za ich rządów życie niepełnosprawnych zaczęło się zmieniać. Dla poprzednich rządów byliśmy niewidzialni i niegodni uwagi.
P.S. Myli pan chorobę PRZEWLEKŁĄ z ludźmi obłożnie chorymi. To dwie różne sprawy.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2021-06-09 12:20
czy to do Ciebie Dynia było pisane ? co mnie obchodzą młodzi i inne podejście do tego tematu czy ja prosiłem ciebie Dynia o wypowiedz ?  mnie interesuje ja i postepowanie politykow  wobec tego co mówią a nie Twoja Dynia odpowiedz  tytułowane było do porad redakcji niepełnosprawnych a nie do zwykłego użytkownika jakim jest Dynia nie życzę sobie poprawiania mnie   w moich opiniach na jakikolwiek temat wyraz swoja opinie pod innym tematem a nie pouczaj starszego człowieka obywatela tej polski
Nadrzędny - Autor Dynia Dodany 2021-06-09 16:55
Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że ten dział jest głuchy i specjaliści Integracji w ogóle w nim nie odpowiadają. Twoje zachowanie przypomniało mi jak starzy ludzie w kolejkach patrzą na mnie wilkiem gdy wchodzę bez kolejki :-) bo młoda to g... wie i niech czeka.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2021-06-09 17:51
sama sobie odpowiedziałaś wiec po co ta odzywka ? chyba tylko po to by rozmydlić rozwodnić temat który jest ważny dla mnie i wielu mi podobnych wiekiem i schorzeniem dość tej dyskusji w tym punkcie przenieś sobie temat do kawiarenki i tam sie popisuj
Nadrzędny - Autor Dynia Dodany 2021-06-09 18:20
Masz rację. Szkoda polemizować z kimś kto myśli tylko o sobie. Żegnam.
Nadrzędny Autor siemaquore Dodany 2021-06-10 18:03
i to mi sie Dynia podoba nie odzywaj sie bo nie ciebie o to proszono
Nadrzędny Autor KasjuszMag Dodany 2023-09-07 08:54
Leki na przeziębienie są preparatami farmaceutycznymi, które pomagają złagodzić objawy przeziębienia, takie jak katar, ból gardła, ból głowy i gorączka. Zazwyczaj zawierają one składniki czynne, które łagodzą te symptomy, na przykład paracetamol lub ibuprofen. Leki te są dostępne bez recepty i są powszechnie stosowane przez osoby, które chcą szybko poczuć się lepiej podczas infekcji górnych dróg oddechowych.

https://aptekamika.pl/1412-przeziebienie
Nadrzędny Autor KasjuszMag Dodany 2024-01-05 17:25
Krople na żołądek to tradycyjne i skuteczne rozwiązanie dla osób doświadczających problemów żołądkowych, takich jak niestrawność czy bóle żołądka. Krople dostępne w aptece Mika są starannie dobrane, aby zapewnić szybką ulgę i wspomóc trawienie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / leki dla seniorów dla chorych obłoznie (4399 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill