www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Remont łazienki dla osoby niepełnosprawnej (1650 - wyświetleń)
- Autor Aliss Dodany 2022-08-15 07:43
Witajcie. Stoimy przed remontem łazienki. Nasza córka jeździ na wózku inwalidzkim i do tej pory mieliśmy wannę i podnośnik wannowy do niej. Mąż się uparł na prysznic... Hmmm ja nie wyobrażam sobie kąpania córki pod prysznicem. Raz to robiłam na wakacjach  i wystarczy mi tej gimnastyki. ALE wiem że są prysznice bez brodzika. Nie wiem jak to się nazywa ale czy macie jakieś pomysły jak taką łazienkę urządzić pod osobę na wózku? Może ktoś z Was już ma i się pochwali?
Nadrzędny - Autor bankawstanka Dodany 2022-08-15 08:42
Prysznic bez brodzika że ścianką z szyby jest bardzo wygodny. Nie wiem ile macie miejsca żeby tam wjechać wózkiem. Może tylko zrobić zaslonki. Nie są drogie i co jakiś czas można je wymienić albo mieć dwie za zmianę gdy jedna będzie trzeba wyprać. To wcale nie muszą być takie specjalne impregnowane. Nieco grubszą tkaniną też ochroni resztę pomieszczenia przed zapryskaniem. Mam szybę ale u mnie jest mało miejsca na wózek. Jeśli uznacie, ze szyba nie będzie wygodna, można zainwestować w osłonkę materiałową - polecam jednak wykonaną z solidnego impregnowanego materiału tak aby nie musieć go wymieniac. Taka zasłona w końcu będzie codziennie narazona na działanie wody.

Odpływ liniowy polecam zamówić w firmie Rea:
https://lazienka-rea.com.pl/odplyw-liniowy-neo-pro-2w1-czarny-70.html

Mam u siebie praktycznie całe wyposazenie łazienki od tej firmy i jestem zadowolona.  Wyposazenie bardzo dobrej jakości, nie są to elemnety które szybko mogą się zepsuc (sama firma daje długą gwarancję).
Nadrzędny Autor Kajetannka3 Dodany 2022-12-21 08:13
W wyborze niektórych elementów wyposażenia, łazienki dla osób, niepełnosprawnych, warto zwracać uwagę na materiał z jakiego są wykonane oraz ich sposób montażu. W przypadku prysznicu, ważna jest też sama bateria https://oltens.com/pl/blog/szczegoly/jaka-baterie-wybrac-pod-prysznic . Możemy wybrać taką, która będzie zamontowana pod tynkiem, absolutnie, nie będzie się więc rzucać w oczy, będzie też po prostu praktyczna.
Nadrzędny Autor LeszekNb92 Dodany 2023-05-18 07:38
Czesc! Przy remoncie łazienki dla osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów. Ważne jest zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi, zainstalowanie uchwytów i poręczy dla łatwiejszego poruszania się oraz dostosowanie wysokości i konstrukcji umywalki, toalety i kabiny prysznicowej do potrzeb osoby na wózku. Dobrze jest skonsultować się z projektantem lub specjalistą ds. dostępności, aby zapewnić, że wszystkie wymagania zostaną spełnione i łazienka będzie bezpieczna i wygodna dla osoby niepełnosprawnej.
Nadrzędny Autor Kajetannka3 Dodany 2023-06-30 11:46
W kwestii doboru pompy, np. w przypadku posiadania studnii, warto wiedzieć czym jest erozja kawitacyjna . Wybierając pompę, która jest odporna bardziej, na tego typu zjawisko, kupimy sobie spokój za kilka lat, kiedy pompa może zacząć wykazywać objawy pierwszego zużycia, to wtedy w gorszym rodzaju pomp, mogą występować pierwsze awarie.
Nadrzędny Autor Patrycja20L Dodany 2023-09-05 08:13
Najważniejsze to zainstalowanie dostosowanego prysznica o niskim progu albo bez progu wogóle, pozbawionego barier architektonicznych, oraz zamontowanie uchwytów i poręczy przy toalecie i w prysznicu, aby umożliwić bezpieczny dostęp i samodzielność osobie niepełnosprawnej. Ważne jest również dostosowanie wysokości umywalki i innych elementów łazienki oraz odpowiedni dobór materiałów i wykończeń, aby zapewnić komfort i funkcjonalność dla osoby na wózku inwalidzkim. Warto również skonsultować się z ekspertem w zakresie dostosowań dla niepełnosprawnych, aby upewnić się, że łazienka będzie odpowiednio przystosowana do potrzeb danej osoby. Wymieniłem kilka kluczowych aspektów.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Remont łazienki dla osoby niepełnosprawnej (1650 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill