www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dojazd do szkoy dziecka niepelnosprawnego (4699 - wyświetleń)
- Autor kasienkab Dodany 2007-10-15 14:33
witam ,jestem mama niewidomego dziecka ktore uczeszcza do szkoly w Laskach,dziecko mieszka w internacie ,na wekendy zabieram je do domu .mam pytanie czy jest jakis przepis prawny(ustawa) ze moglabym dostac zwrot kosztow za paliwo bo zawoze i odbieram dziecko wlasnym samochodem?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-17 12:55
Zgodnie z ustawą o systemie oświaty obowiązkiem gminy jest zapewnienie uczniom niepełnosprawnym bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej lub gimnazjum. Dowóz do szkoły ponadgimnazjalnej ma być zapewniony w przypadku uczniów z niepełnosprawnością ruchową upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym, nie dłużej jednak niż do ukończenia 21 roku życia. Uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, a także uczniowie z upośledzeniem umysłowym ze sprzężonymi niepełnościami mają mieć zorganizowany dowóz i opiekę w czasie przewozu do specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego lub innego ośrodka gdzie się uczą, nie dłużej jednak niż do ukończenia 25 roku życia. W przypadku gdy rodzice zapewniają opiekę i dowóz dziecka niepełnosprawnego do szkoły wójt, burmistrz lub prezydent miasta ma obowiązek zawrzeć z nimi umowę określającą zasady zwrotu kosztów przejazdu ucznia oraz jego opiekuna.
Nadrzędny Autor kasienkab Dodany 2007-10-17 16:15
witam,dziekuje za odpowiedz na moje pytanie,ale nadal mam problem,poniewaz gmina do ktorej naleze ,tlumacza sie tym ze nigdy nie mieli podobnego wniosku jak moj i nie wiedza na jakiej podstawie maja mi zwracac pieniadze za paliwo,tlumacza sie tylko tym ze nigdy nie mieli do czynienia z podobna sprawa,jesli jade pociagiem to bez problemu dostaje zwrot za bilety,ale i tutaj mam problem poniewaz jak wracam z powrotem do domu to moge dojechac tylko miasta oddalonego o 60 km od mojego domu,i gminy nie interesuje ze do domu nie mam juz jak sie dostac ,wzruszaja tylko ramieniem i mowia ze musze sama we wlasnym zakresie to zalatwic,
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dojazd do szkoy dziecka niepelnosprawnego (4699 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill