www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie pielęgnacyjne (pytanie) (625 - wyświetleń)
- Autor Bart Dodany 2023-04-23 21:21
Dzień dobry,
Z końcem miesiąca kończy mi się świadczenie pielęgnacyjne, które mam na chorą mamę. Powodem jest orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji, które również wygasa z końcem kwietnia.
Stosowne dokumenty są złożone w ZUS i czekam na orzeczenie orzecznika ZUS. Ze względu na stan zdrowia mamy, orzeczenie powinno być takie samo jak poprzednio czyli niezdolna do samodzielnej egzystencji (wymagana opieka całodobowa).
Poprzednio musiałem zrezygnować z pracy (powrót z zagranicy) i bez problemu dostałem specjalny zasiłek opiekuńczy w wysokości 620 zł...później dowiedziałem się o możliwości starania się o świadczenie pielęgnacyjne i zleciłem to kancelarii. Świadczenie uzyskałem mimo, że niepełnosprawność mamy powstała po 18 roku życia. Teraz kończy się okres i mam pytanie:
Czy będę musiał na nowo przechodzić całą procedurę uzyskania świadczenia pielęgnacyjnego czy jest jakaś możliwość dostarczenia do urzędu miasta nowego orzeczenia żeby przedłużyć obecne świadczenie o kolejny okres?
Będę wdzięczny za pomoc, ewentualnie kontakt do osób wiedzących jak rozwiązać moja sytuację. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!
Bartek
Nadrzędny Autor admin_01 Dodany 2023-04-24 09:18
Zapraszamy do kontaktu z Centrum Integracja, telefon; 22 530 65 70.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie pielęgnacyjne (pytanie) (625 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill