www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / salutacje..zamierzam odwiedzic polske po 26 latach.. (7772 - wyświetleń)
- Autor juras Dodany 2006-06-13 16:29
witam,
jestem quadriplegic [sparalizowany od klaty w dol/dlonie rowniez] od 1990 roku gdy zlamalem kark skaczac po ciemku do stawu tu w usa..z polski wyjechalem z rodzina w wieku 14 lat i nie bylem w kraju od tego czasu..zdrowie mam coraz bardziej kiepskie wiec zamieram wybrac sie do pl w przyszle lato razem z moja bryka zanim zdrowie/stan mi na to juz nie pozwoli..zbieram obecnie na to kase bo w moim obecnym stanie fizycznym taki wyjazd/pobyt bedzie niezle kosztowal... wczoraj natknalem sie na ta polska strone niepelnosprawnych gdy szukalem wiadomosci o warszawie [warszawa bez barier] na stronie wa-wy..przeczytalem z zainteresowaniem kilkanascie artykulow tutaj o obecnym status quo wzgledem 'ugodnien' dla wozkowiczow w wa-wie i reszcie polski..musze przyznac, ze raczej czarno to brzmi w porownaniu z usa..chcialbym wiec blizej sie dowiedziec o podobnych info tak jak np. do jakiego stopnia hotele w polsce [i jezeli w ogole] sa przystosowane dla wozkowiczow-glownie chodzi mi  dostep do lazienki/prysznica-itp...jesli sa tutaj osoby na wozkach, ktore z autopsji moglyby mi udzielic wskazowek/rad co do tego 'gdzie i jak' bylbym bardzo wdzieczny..mysle tez coraz powazniej o zatrudnieniu jakiejs doswadczonej z wozkowizami pielegniarki/asystentki na okres mojego 1-2 miesiecznego pobytu w polsce by po prostu jezdzila ze mna jako towarzyszka/asystentka poniewaz samemu bedzie mi bardzo ciezko sie poruszac i dac sobie rade a zamierzam zjechac cala polske by odwiedzic zakatki z mlodosci..jeszcze raz-bede wdzieczny za kazde info na te tematy i ile np. kosztowaloby mnie na miesiac zatrudnienie takiej pomocy...
pozdrawiam ;-)))
Nadrzędny - Autor patrona Dodany 2006-07-05 13:09
Witaj Juras!
No szok, że jeszcze Ci nikt nic nie odpisał. Jestem właścicielem biura, które zajmuje się wypoczynkiem niepełnosprawnych, stad mam pewna wiedze, choć niezbyt wielka. Rzeczywiscie, z infrastruktura dla ON jest dramat w Polsce. Najlepiej dostosowane miasta, to Wawa, Poznan, Wroclaw, Krakow, Trojmiasto. Wszedzie tam sa autobusy niskopodlogowe, taxi dla ON. W czesci kin, teatrow sa udogodnienia dla ON. Oczywiscie niektore mniejsze osrodki tez niezle ale generalni jest zle, czasem mozesz skorzystac z publicznego spec-transportu, przyklad:
http://www.wtm.bialystok.pl/niepelnosprawni.asp
Pamietaj, ze na szczescie ludzie sa tu zyczliwi.
Zalezy gdzie checesz jechac, moge pomoc w wyszukiwaniach. W hotelach, drogich sa pokoje dla ON. Jesli chcesz taniej zainteresuj sie "ośrodki rehabilitacyjne", np. w google. Znajdują się one głownie w kurortach, t.j. nad morzem, w gorach, ale i nad jeziorami cos znajdziesz. Co do opiekunki, hmm. A taki pomysl? Skontaktowac sie z jakas organizacja od os.niepelnospr. i tam sprobowac wynajac wolontariuszke/sza. Pewnie bedzie taniej niz komercyjnie, no i sa to cieple osoby. Poza tem sa wakacje i moze bedzie latwiej o taka osobe. Jednak wylacznie szukaj przez organizacje, instyt. med., bo niestety duzo tu naciagaczy.
pozdrawiam
Greg
Nadrzędny - Autor juras Dodany 2006-07-12 03:33
czesc greg,

myslalem, ze mnie po prostu tu olano i ne dostane zadnej odpowiedzi hehe...dzieki za odzew...mam od okolo 3 tygodni problemy z kompem tak jak i zdrowiem [to drugie to normalka zreszta], tak ze nie mialem dostepu do sieci przez ponad 2 tygodnie i nadal komp mi jeszcze szwankuje...jesli mozesz to podaj mi jakis namiar/e-adres przez ktory mozemy sie skontaktowac albo napisz na moj alternatywny [fastestweb@fastestweb.com] poniewaz tu na forum nie ma chyba mozliwosci wyslania prywatnej wiadomosci...ale zaznaczam od razu, ze ten moj adres moze nieraz nie dzialac przez te klopoty z kompem...
wtedy bede mogl szerzej wytlumaczyc moje plany i czego/jakich info szukam konkretnie bo nie chce tu sie rozpisywac i gledzic publicznie...
a tak ogolnie to moim zamiarem jest przybyc do kraju wraz z moja bryka stad, gdzies na poczatku lub w polowie lipca i zjezdzic [oraz odwiedzic/odnalezc rodzine rozsiana po kraju i 'starych' znajomych'] w przeciagu miesiaca czy nawet dwoch...glownie jednak to bede spedzal najwiecej czasu w warszawie, wroclawiu i na mazurach [plus okolicach tych 3 miejsc]..przy okazji chce zaliczyc 'przystanek woodstock' z kumplem stad, ktory najprawdopodobniej tez pozniej sie w pl zjawi jak w ubieglym roku [on jest bliskim kumplem owsiaka z kolei i sciagnal na przystanek juz kilka kapel z usa w ubieglych latach] oraz zaliczyc z kilka zlotow bryk 'hamerykanskich w polsce bo zdazylem zlapac tez kontakt z paroma forums zrzeszajacych milosnikow/uzytkownikow klasycznych/zrasowanych aut amerykanskich w pl...

aha, co do asystenta/asystentki do pomocy to chyba juz mam na to kandydata-znajomy norweg, ktorego poznalem poprzez jedno z tych forums w pl gdyz on swoje klasyczne auta robi/odnawia w toruniu i nawet odwiedzil mnie w ubieglym roku tu w usa, chociaz jesli znajde doswiadczona pielegniarke/terapistke w polsce, ktora chcialaby poszwedac sie po kraju w charakterze asystentki za jakas rozsadna sume to wybralbym raczej ten wariant wlasnie..anyway, o tym i blizszych info co do hoteli/osrodkow gdzie moglbym sie zatrzymywac wolalbym juz na prywatnie.... jeszcze raz dzieki za odpo..serwus-juras
;-)
Nadrzędny - Autor AniaP Dodany 2006-07-24 14:40
Czesc Juras.
Chcialam do Ciebie napisac na maila, ale jakos mi do Ciebie maile nie dochodza :-(
Musze wiec ta droga:
Pracuje w Stowarzyszeniu Przyjaciol Integracji, ktore prowadzi ten portal.
Szczerze mowiac bardzo mnie ciekawi, jakie sa Twoje wrazenia z pobytu w kraju.
Bardzo by nas interesowal stworzony przez Ciebie np. artykul lub jakiegos rodzaju refleksje z sytuacji osob niepelnosprawnych w Stanach i w Polsce. Chodzi o to, aby bylo to osobiste i subiektywne tzn. jak sie Tobie zyje tam, z jakimi wyzwaniami sie spotykasz, a co zastales tutaj, co Ci się podoba, a co Cie zaskoczyło itp.
Chetnie zamiescilibysmy taki tekst na naszym portalu, a moze tez w naszym magazynie "Integracja" (najchetniej ze zdjeciami).
Pozdrawiam - Ania
Nadrzędny - Autor juras Dodany 2006-07-27 06:08
czesc aniu,
zdaje sie, ze zle zrozumialas mnie...mam dopiero plany na przyjazd do polski w lecie nastepnego roku..nie bylem jeszcze w polsce [od 1980 roku], ale w nastepnym roku bede mogl juz cos napisac po przybyciu do polski..
co do pisania do mnie juz wszystko powinno dzialac..mialem powazny problem z kompem ale po wymienieniu prawie wszystkiego [wlacznie z procesorem i pamiecia] oprocz wlasciwie samej skrzyni juz wszystko dziala i wlasnie jestem w trakcie nadrabiania zaleglosci z poczta hehehe..
buzka-juras ;-)))
Nadrzędny - Autor AniaP Dodany 2006-07-27 09:42
OK, to wszystko jasne :-)
W takim razie życze powodzenia w przygotowaniach, a i tak mam nadzieję, że pozostaniemy w kontakcie i stworzy się z twojej podróży ciekawa relacja.
Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor miet147 Dodany 2007-10-21 16:05
Popieram Anię bo chętnie bym przeczytał relację Juras-a(domyślam się że Jurka),tak jak On to widzi swoimi oczami i na własnym przykładzie -bez tych fałszywych telewizyjnych upiększeń...
Anię pozdrawiam a Jurka witam i zachęcam do częstszych wypowiedzi na stronach naszego forum-Jesteś tak daleko że dla mnie to prawie egzotyka
Mietek
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-10-20 10:59
Witam
Wszystkiego dobrego z okazji urodzin Szanowny Panie Jerzy.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-10-21 16:23
A ja nic z tego nie rozumiem.Codziennie bywam na forum z małymi przerwami a dopiero dziś zauważyłam ten temat.Zygmunt wrzuć mi troszkę rozumu do głowy???

Juras moje gratulacje co do odwagi w taką podróż się wybrać.Chętnie i ja przeczytam Twoje wrażenia i porównania Polska a USA dla ON

Pozdrawiam cieplutko Ella
Nadrzędny Autor x04 Dodany 2007-10-22 09:12
Witam.
Oj coś mi się wydaje że Juras tu juz nie zagląda. A pewnie ciekawa relacja by była, oj ciekawa.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / salutacje..zamierzam odwiedzic polske po 26 latach.. (7772 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill