www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Strelicja plamy (198 - wyświetleń)
- Autor Aliss Dodany 2023-08-10 10:23
Ostatnio zauważyłam na liściach i łodygach strelicji małe białe plamki przypominające, gdyby nie kolor, tarczniki.
Przetarłam roślinę spirytusem, plamki się jakby odkleiły, ana waciku wyglądały na żółte.

Po kilku dniach plamki pojawiły się znowu, a dodatkowo na liściach zauważyłam brązowe plamy(które mogą być wynikiem działania spirytusu).

Może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem. Jeśli tak, poproszę o porady co robić.
Nadrzędny Autor bankawstanka Dodany 2023-08-10 14:29
Wygląda na to, że Twoja strelicja ma do czynienia z pewnym problemem, którym mogą być szkodniki lub choroby. Opisane przez Ciebie białe plamki przypominające tarczniki mogą wskazywać na obecność tarczników lub innych owadów, które mogą szkodzić roślinie. Brązowe plamy na liściach również mogą być wynikiem chorób lub szkodników. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby pomóc roślinie:
https://hotelsgratis.pl/plamistosc-lisci-strelicja/

Izolacja: Jeśli tylko jedna roślina jest zainfekowana, warto ją izolować od innych roślin, aby zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się problemu.

Obserwacja: Spróbuj dokładnie zbadać liście i łodygi, aby zidentyfikować, czy są jakieś szkodniki, takie jak tarczniki lub inne owady. Możesz użyć lupki lub lupy, aby dokładnie przyjrzeć się.

Naturalne środki: Próba przetarcia rośliny spirytusem może pomóc w usunięciu niektórych szkodników, ale może również uszkodzić roślinę, zwłaszcza jeśli jest niewłaściwie stosowany. Możesz spróbować stosować naturalne środki, takie jak roztwór mydła do naczyń lub oleju neem, aby zlikwidować owady.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Strelicja plamy (198 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill