www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory 15.10.2023. Propozycje dla niepełnosprawnych (203 - wyświetleń)
Autor MMMarcin Dodany 2023-10-04 21:17
Zapraszam do dyskusji na temat propozycji, które partie polityczne oferują osobom z niepełnosprawnościami. Polecam w szczególny sposób wszystkim, by przyjrzeli się temu, co do tej pory zrobili politycy z różnych opcji, a konkretnie - czego w ogromnej mierze nie zrobili dla niepełnosprawnych. W dalszym ciągu zasiłki na opiekę nad osobami w ciężkim stanie są dawane jedynie tym, którzy nie pracują. W dalszym ciągu zasiłek pielęgnacyjny wynosi 215 zł. To dwa razy pójście na zakupy... gdzie my żyjemy?

Nie ukrywam, że mam dosyć obecnych polityków, którzy zrobili bardzo niewiele dla niepełnosprawnych. I swoje nadzieje wiążę z nową partią Polska Jest jedna: https://pjj.org.pl/

W skrócie: dla niepełnosprawnch oferują oni podniesienie zasiłku pielęgnacyjnego z 215 zł do 500 zł. Znaczne (na ten moment nie pamiętam dokładnie - chyba do 2 500 zł) podniesienie renty socjalnej, możliwość pracy dla opiekunów osób z niepełnosprawnoscią do maksymalnie pół etatu - by mogli łączyć opiekę z aktywnością zawodową.

Wydaje mi się, że to dużo. Ale ciekaw jestem Waszego zdania. Na kogo będziecie głosować?

Tak, sprawdziłem w ich programie, konkretnie: skopiowałem teraz treść odnoszącą się do niepełnosprawnych ze strony https://pjj.org.pl/program/

1. Zasiłek pielęgnacyjny – podniesienie z 215 zł do 500 zł.
2. Świadczenie pielęgnacyjne – podniesienie z 2458 zł do 3800 zł brutto ze składkami ZUS.
3. Uznanie świadczenia pielęgnacyjnego za pełnoprawną pracę etatową.
4. Umożliwienie podejmowania pracy zarobkowej opiekunom maksymalnie do 1/2 etatu.
5. Podniesienie renty socjalnej dla osób z niepełnosprawnością do poziomu 2500 zł.
6. Utworzenie w każdym powiecie całodobowej świetlicy wytchnieniowej dla opiekunów.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory 15.10.2023. Propozycje dla niepełnosprawnych (203 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill