www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komisja lekarska i odebranie renty na stałe (194 - wyświetleń)
Autor dziobnij Dodany 2024-02-24 18:16 Zmieniony 2024-02-24 18:24
Dzień dobry.
Poważnie choruję od dziecka. Po wielu latach, (w 2023 roku) lekarz orzecznik orzekł, że jestem trwale całkowicie niezdolny do pracy i ZUS przyznał mi rentę socjalną na stałe. W 2024 roku złożyłem wniosek ESUN do ZUS (niezdolność do samodzielnej egzystencji) i dostałem orzeczenie lekarza orzecznika "Nie jest Pan niezdolny do samodzielnej egzystencji". Złożyłem sprzeciw i w marcu 2024 mam komisję lekarską ZUS. Teraz się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem. Czy komisja lekarska będzie rozpatrywać tylko sprzeciw do orzeczenia z 2024 roku (niezdolność do samodzielnej egzystencji), czy komisja lekarska ogólnie może orzec, że jestem całkowicie niezdolny do pracy np. na 2 lata i odbiorą mi rentę socjalną przyznaną na stałe?
Pozdrawiam i proszę o sprawdzone i szczere odpowiedzi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komisja lekarska i odebranie renty na stałe (194 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill