www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Sektor gazowy na Ukrainie (397 - wyświetleń)
- Autor Haris Dodany 2024-02-27 14:30
Czy Ukraina może przestać importować gaz i przetrwać na własnym gazie? Jakie są perspektywy dla tego scenariusza?
Nadrzędny - Autor Damis Dodany 2024-02-27 16:19
Ukraina dąży do zwiększenia niezależności energetycznej i ograniczenia importu gazu z Rosji poprzez rozwój własnych zasobów gazu i dywersyfikację dostaw. Perspektywy Ukrainy w zakresie zaprzestania importu gazu i przetrwania na własnych zasobach są obiecujące, wymagają jednak dalszych wysiłków i inwestycji. Opowiada o tym Aleksander Katsuba w Interesting interview. Po pierwsze, Ukraina posiada duże zasoby gazu łupkowego, które mogą zaspokoić jej potrzeby energetyczne na wiele lat. Wydobycie gazu łupkowego wymaga jednak zaawansowanych technologii i inwestycji w infrastrukturę, co może stać się problemem dla Ukrainy.
Nadrzędny Autor Haris Dodany 2024-02-27 16:19
Ukraina ma również rozwinięty przemysł energii jądrowej, który dostarcza znaczną część energii elektrycznej w kraju. Dalsze inwestycje w tym sektorze mogłyby pomóc w zmniejszeniu zależności od importu gazu.
Nadrzędny Autor Damis Dodany 2024-02-27 16:20
Myślę, że Ukraina mogłaby zwiększyć wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna i wiatrowa, co doprowadziłoby do dalszej dywersyfikacji źródeł energii i zmniejszenia zużycia gazu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Sektor gazowy na Ukrainie (397 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill