www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasiłek pielegnacyjny (2183 - wyświetleń)
- Autor lila Dodany 2007-10-26 09:54
Dzień dobry .Przeczytałam dziś na biuletynie iż Trybunał Konstytucyjny uznał że jest nie zgodne z prawem przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego od miesiąca w którym wpłyną wniosek .Bardzo MNIE to ucieszyło ponieważ od roku walczę o wyrównanie .Teraz czekam na wyrok z W>S>A> który oddalił moją skargę ,aby zlożyć pozew do NACZELNEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO może tylko adwokat .Mam pytanie skoro TK uznało ustawę  za niezgodną z prawem to jakie mam podjąc dalsze kroki ?Czy WSA może zmienić już swój wydany wyrok dodam zapadł 3.10.2007.,ale jeszcze go nie otrzymałam .Czy dopiero Naczelny Sąd Administracyjny wyda satysfakcjonujące Mnie orzeczenie iż należy sie zasiłek pielęgnacyjny od dnia wydania przez u Mnie akurat przez Sąd .
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-30 09:13
Zgodnie z art. 272 k.p.a. jest to przesłanka do wznowienia postępowania- gdy
Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności aktu normatywnego z
Konstytucją.
Jednakże wznowić postępowanie można tylko od prawomocnego orzeczenia (od
którego już nie przysługuje odwołanie). W Pani przypadku ma Pani jeszcze
środek odwoławczy w postaci skargi kasacyjnej, więc z niego należy
skorzystać wskazując w nim na ten wyrok TK.
Orzeczenie Trybunału obowiązuje od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
Umożliwia to sądowi rozstrzygnięcie zgodnie z wyrokiem TK w sprawie, która
stanowiła przyczynę pytania prawnego.
Trybunał nie wyklucza jednak, że sądy orzekając w sprawach innych zasiłków,
dokonają stosownej wykładni przepisu.
Nadrzędny Autor lila Dodany 2007-11-01 20:50
Dziękuje bardzo za odpowiedz ,wlaśnie dostałam odpis wyroku i adwokata z urzędu .Jak wygram dam odpowiedz i porade jak inni mogą walczyć o swoje należne pieniadze ,pa
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasiłek pielegnacyjny (2183 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill