www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rozprawa przeciwko Zus (4183 - wyświetleń)
- Autor MonikaWarszawa Dodany 2007-10-26 17:25
dzien dobry.
mialam wypadek w maju 2005 - zlamanie szyjki , sroby, operacja.
bylam max na zwolnieniu - potem komisja zus i 6-mcy zasilku rehabilitacyjnego.
kolejna komisja w czerwcu 2007 - lekarz po badaniu brzucha stwierdza zdolna do pracy (dokumenty stwierdzaja ze czekam na operacje wyjecia zespolenia, jestem w trakcie rehabilitacji) wiec odwolanie - komisja druga - zdolna do pracy. Ide do Wojewodzkiego Lekarza Medycyny Pracy - lekarz stwierdza "nie zdolna do pracy"
skladam pozew do sądu, jestem badana przez lekarza sadowego - i w chwili obecnej czekam na termin rozprawy.

Pytanie:

Co mam robic? od czerwca jestem bez srodkow do zycia, w zawieszeniu w pracy (nie moge wrocic bo lekarz medycyny "nie zdolna".
Zaraz minie pol roku - czyli w listopadzie tego roku skonczy mi sie 12mcy na zasilek rehabilitacyjny (a sprawa moze bedzie w grudniu/styczniu)

czekam w kolejce na operacje (co przedstawilam w sądzie na badaniu)

jak wyglada taka sprawa?

Pozdr i dziekuje z gory za pomoc.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-10-27 11:42
Na sam początek złóż od nowa ( zawsze Ci wolno) wniosek  na rentę ze względu na pogorszenie stanu zdrowia..
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-10-28 07:17
Dodam jeszcze  ,że po skończeniu świadczeń rehabilitacyjnych.. zarejestruj się jako bezrobotna..  i czekaj.. , idz na chorobowe..
Nadrzędny - Autor MonikaWarszawa Dodany 2007-11-07 10:25
jeszcze jedno pytanie:

czy jak teraz mnie pracodawca zwolni, to sąd bedzie mógl mi wstecz przyznac zasilek rehabilitacyjny? (ja walcze o zasilek od marca do teraz)

za tydzien ide na operacje, Zus twierdzi ze jestem nie ubezpieczona.

Zeby sie ubezpieczyc dobrowolnie w NFZ musze byc zwolniona z pracy. (normalnie jakas paranoja!!!!!) a jesli sąd przyzna mi zasilek, to zus zwroci mi za ubezpieczenie 260 zł? czy jest jakas szansa ze dostane odszkodowanie za czas ponad pol roku bez srodkow do zycia? gdyby nie corka to bym umarla z glodu i mieszkala pod mostem.

Teraz wg. Zus nie jestem ubezpieczona, zwolni mnie pracodawca, pojde do urzedu pracy zarejestruje sie - ok. Za tydzien jestem juz w szpitalu i dostaje zwolnienie (jak mam wziac zwolnienie lekarskie? skoro bede bezrobotna?)

A swoja droga ZUS przez pol roku staral mi sie udowodnic ze operacja nie jest mi potrzebna - a ortopeda zadzwonil i za tydzien bede lezala na stole operacyjnym.......ciekawe czy sąd podczas rozprawy wezmie to pod uwage)

Jestem tym wszystkim zalamana.......
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-11-07 11:37
Spokojnie jeden miesiąc  po ustaniu świadczeń ZUS ( w tym przypadku rehabilitacyjnych) przysługują świadczenia zdrowotne. tak mówi ustawa o NFZ..
Na dzień dzisiejszy  to jest  7 listopada jaki jest Twój statut  ( przyznam się pogubiłem  się deczko..) Jesteś jeszcze na zasiłki rehabilitacyjnym ( świadczeniu rehabilitacyjnym)  zarejestrowana jako bezrobotna..?? Niezarejestrowana ,,?? zatrudniona..???
Z chwila zarejstrowania się jako bezrobotna przysługują Ci automatycznie świadczenia zdrowotne..
Co do sądu sąd jeżeli orzeknie  niezdolność do pracy stwierdzi zaistnienie stopień niesprawności i od tego  ZUS ( zaistnienie ) Zus  powinien  ci wypłacać rentę..
O ile ZUS ( a ma takie prawo nie zaskarży wyroku sadu..
Wola Sadu Wola ludu jest !! I Zusu także..
Nadrzędny - Autor MonikaWarszawa Dodany 2007-11-07 13:05
maj 2006 - wypadek - jestem na zwolnieniu (max ilosc czasu)
grudzien 2006 - czerwiec 2007 -  jestem na zasilku rehabilitacyjnym.

czerwiec 2007 - komisja zus - odmawia mi zasilku rehabilitacyjnego. ost zasilek pobralam 5 czerwca 2007. potem druga komisja, odwolanie, pozew, badanie lekarza sadowego - czekam na termin sprawy w sadzie.

teraz za tydzien ide na operacje.

caly czas jestem zatrudniona (urlop bezplatny) bo lekarz medycyny pracy: nie zdolna do pracy.

teraz dowiedzialam sie ze nie jestem ubezpieczona, wiec NFZ ubezpieczy mnie juz dobrowolnie za 260 zl. jak przedstawie zwolnienie z pracy i chyba na wniosek ze jestem na urlopie bezplatnym tez bede sie mogla ubezpieczyc.jutro pojade i sie dowiem. tylko dlaczego? ja mam teraz sie ubezpieczac, bo do wyroku sądu jestem "niczyja" ani pracodawcy ani Zus-u.

14stego listopada br - ide do szpitala,bede miala operacje -  dostaje zwolnienie - i co? zaniesc je do Zus?
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-11-08 08:04
ZUS  ma rację  na urlopie bezpłatnym nie ma świadczeń zdrowotnych..!!
Dziwi mnie natomiast czemu Pani przebywa na bezpłatnym.. ...??
Gdy By  Pani panią zwolniono lub by się zwolniła . Ma pani możliwość rejestracji jako bezrobotna.. I ma pani zabezpieczoną opiekę  medyczną ..
Ja bym się przed tym 14 listopada zarejestrował jako bezrobotny  i zaniósł bym zwolnienie lekarskie.. ze szpitala..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rozprawa przeciwko Zus (4183 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill