www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o informacje. (1940 - wyświetleń)
- Autor MATEO Dodany 2007-10-29 10:04
Mam 21 lat jestem studentem. Do tego roku miałem orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności dlatego ze mam astme oskrzelowa i jestem alergikiem. Teraz dostałem decyzje o zaliczeniu do lekkiego stopnia niepełnosprawności. Czy moge jakos sie starac o orzeczenie o umiarkowanum stopniu.Majac ten stopien dostawalem dofinansowanie z PFRON na szkole a teraz juz nie moge sie o to starac i nie wiem czy dalej bede kontynuowal studia z powodu trudnej sytuacju finansowej. Proszę o porade.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-10-29 12:22
Dobrze byłoby pisać dokładniej .. Kto ci te orzeczenie ostatnie wydał??
Od tego zależy procedura odwołania .. Podejrzewam że decyzję wydał Ci Powiatowy Zespół orzekania ...
Od tego  można było lub  można się jeszcze odwołać.. O ile  zostały zachowane terminy..
Lub złożyć od nowa papiery  Zawsze stan zdrowia może Twoim zdaniem ulec pogorszeniu..
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-29 13:03
Na podstawie § 16. Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności osoba zainteresowana lub przedstawiciel ustawowy, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, może wnieść odwołanie do wojewódzkiego zespołu, za pośrednictwem powiatowego zespołu, który wydał orzeczenie. Powiatowy zespół, który wydal orzeczenie, obowiązany jest przesłać odwołanie wraz z aktami sprawy do wojewódzkiego zespołu, w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Jeżeli powiatowy zespół uzna, że odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie, wydaje orzeczenie, w którym uchyla zaskarżone orzeczenie.

Od orzeczeń Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności przysługuje odwołanie do Sądu Rejonowego Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
Postępowanie w sprawach odwoławczych wolne jest od kosztów i opłat sadowych.

Może Pan również w przyszłości złożyć kolejny wniosek do Powiatowego Zespoły do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności o ponowne wydanie orzeczenia uwzględniającego zmianę stanu zdrowia. 
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o informacje. (1940 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill