www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Problem z orzeczeniem (1779 - wyświetleń)
- Autor lukas Dodany 2007-10-29 13:37
Witam,
Mam problem mianowicie chciałem sie zapisać na zajęcia terapii zajęciowej a tu zonk ponieważ w orzeczeniu mam - nie dotyczy przez co nie mogę uczestniczyć w takich zajęciach. Bylem na warsztatach "Gotowi do pracy"  i tam mnie przekonali ze warto. Otrzymałem tam od lekarza pracy zaświadczenie ze mogę pracować w określonych warunkach. W orzeczeniu tez mam ze nie dotyczy. Czy na tej postawie mogę sie teraz odwołać lub na nowo składać dokumentacje o przyznanie grupy. Obecnie mam stopień znaczny niepełnosprawności. Orzeczenie mam od 19.04.2005 a ważne do 19.04.2009r. Kiedyś zbytnio nie było mi to potrzebne (miałem 18 lat jeszcze sie uczyłem, obecnie studiuje), teraz gdy czasy sie zmieniły jestem już dorosły to ten papier mnie bardzo ogranicza, załamię sie jeśli będę musiał czekać aż orzeczenie wygaśnie z dniem 19.04.2009 :-( proszę o pomoc
pozdrawiam
Łukasz
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-31 14:07
Zgodnie z Art. 10a ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych: warsztat oznacza wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo placówkę stwarzającą osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.
Realizacja, przez warsztat powyższego celu, odbywa się poprzez zajęcia w grupie uczestników , przy zastosowaniu technik terapii zajęciowej, zmierzających do rozwijania umiejętności  życia codziennego oraz zaradności osobistej, jak również psychofizycznych sprawności oraz podstawowych i specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających uczestnictwo w szkoleniu zawodowym albo podjęcie pracy.
Warsztat Terapii Zajęciowej jest placówką pobytu dziennego dla pełnoletnich osób niepełnosprawnych, posiadających wskazanie do terapii zajęciowej, zawarte w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności.
Jeżeli osoba chce zostać uczestnikiem WTZ, posiada już orzeczenie, ale nie zostało w nim odnotowane wskazanie do terapii zajęciowej, powinna powtórnie złożyć wniosek do Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w celu uchylenia starego orzeczenia i uzyskania nowego zmieniającego to wskazanie.   
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Problem z orzeczeniem (1779 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill