www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dwa etaty (2222 - wyświetleń)
- Autor matuzalem Dodany 2007-11-07 21:17
Dzień dobry

Nigdzie nie znalazłem pomocy więc pytanie kieruję do forum.
Obecnie pracuję na etacie w którym zakład pracy korzysta z funduszu PFRON
na moje stanowisko pracy.Zaznaczam, że nie jest to Zakład Pracy
Chronionej.Moje stanowisko pracy jest refundowane z PFRON'u.Chciałbym jednak zmienić
pracę i byłem dzisiaj na kolejnej rozmowie kwalifikacyjnej.Wstępnie byli
zainteresowani,tym bardziej że też skorzystaliby z dofinansowania z PFRON'u
i też nie jest to Zakład Pracy Chronionej lecz firma z kapitałem
zagranicznym. Jednak warunki finansowe nie odpowiadają mi.

W związku z tym mam takie pytanie:

Czy mogę podjąć się pracy na dwóch etatach dofinansowanych przez
PFRON?Tym bardziej że nie kolidowałoby to z dwoma miejscami wykonywania pracy
przeze mnie(różne pory).A jednocześnie poprawiłaby się moja sytuacja
finansowa gdyż stanowiska pracy refundowane przez PFRON są na najniższej pensji
brutto(936zł i od 1 stycznia 2008 r. - 1126zł).Czy są jakieś przepisy
zabraniające podejmowania dwóch etatów z funduszy PFRON?
Proszę moje zapytanie potraktować jak najbardziej poważnie i oczekuję
szybkiej odpowiedzi.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-11-09 13:15
Na podstawie art. 26b ust. 2 i 3 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2007r., nr 115, poz. 790)
W przypadku gdy osoba niepełnosprawna jest zatrudniona u więcej niż jednego pracodawcy w wymiarze czasu pracy nie przekraczającym ogółem pełnego wymiaru czasu pracy, miesięczne dofinansowanie przyznaje się na tę osobę pracodawcom, u których jest ona zatrudniona, w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy tej osoby.
Natomiast, gdy osoba ta jest zatrudniona w wymiarze czasu pracy przekraczającym ogółem pełny wymiar czasu pracy, miesięczne dofinansowanie przyznaje się na tę osobę w wysokości nie przekraczającej kwoty miesięcznego dofinansowania przyznawanego na osobę zatrudnioną w pełnym wymiarze czasu pracy. Miesięczne dofinansowanie w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy tej osoby w pierwszej kolejności przyznaje się pracodawcy, który wcześniej zatrudnił tę osobę.

Podsumowując może Pan podjąć pracę w dwóch firmach, lecz dofinansowanie do wynagrodzeń będzie wypłacone tylko dla jednego z pracodawców. Jeśli podjąłby Pan pracę np. na pół etatu w każdej firmie to każdy z tych pracodawców mógłby sie starać o dofinansowanie, ale proporcjonalne do etatu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dwa etaty (2222 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill