www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / problem z orzeczeniem (2091 - wyświetleń)
- Autor Moni Dodany 2007-11-16 13:37
witam, mam 23 lata, w wieku 4 lat przeszlam operacje wady wrodzonej serca (zespół Ebsteina). jestem caly czas pod kontrola lekarza. w tamtym roku mialam zabieg na sercu i od tego czasu biore tabletki. moja pani lekarz mowi ze nie ma przeciwwskazan co do pracy oczywiscie nie moge fizycznie pracowac. i czy w zwiazku z tym moge zlozyc wniosek o orzeczenie stopnia niepelnosprawnosci? jesli tak to czy moge dolaczyc moja historie choroby w ktorej jest napisane co rozpoznano po urodzeniu oraz wypis ze szpitalu sprzed roku o moim stanie przed i po zabiegu czy ma byc to karta pani doktor z kliniki do ktorej obecnie jezdze na kontrole?i czy wniosek moze wypelnic lekarz rodzinny czy musi byc to moja pani kardiolog?
Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.monia.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2007-11-16 14:03
Według mnie może pani złożyć wniosek o przyznanie stopnia niepełnosprawności,potrzebbna dokumentacja ze szpitala(lekarska) ten wniosek może vwystawić lekarz rodzinny,życzę powodzenia na komisji.
Nadrzędny Autor Moni Dodany 2007-11-16 15:10
Dziękuję za odp.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-11-16 15:27
Przy orzekaniu o stopniu niepełnosprawności, bierze się pod uwagę: zaświadczenie lekarskie zawierające opis stanu zdrowia, rozpoznanie choroby zasadniczej i chorób współistniejących potwierdzone aktualnymi wynikami badań diagnostycznych, wydane przez lekarza, pod którego opieką lekarską znajduje się osoba zainteresowana, oraz inne posiadane dokumenty mogące mieć wpływ na ustalenie stopnia niepełnosprawności.

podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / problem z orzeczeniem (2091 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill