www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Piłka nożna (1477 - wyświetleń)
- Autor TremorBlue Dodany 2007-11-24 00:05
Witam!
Mam 26 lat i mieszkam w Bydgoszczy. Mój uraz to uszkodzenie kręgosłupa na odcinku L4 w wyniku czego mam porażoną lewą kończynę górną.
Starałem się pływać i biegać ale nic z tego:( Może mógł bym grać w piłkę? Nie wiem tylko czy mogę,bo gdy współpracowałem z Astorią Bydgoszcz to nikt nie mógł mi odp. na to pytanie. Może Wy coś poradzicie? Dla pełnosprawnych jestem za wolny i mało zwrotny:(
Pozdrawiam
Marcin
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-11-24 13:30
Witam.
Chyba duże marzenie z tym graniu w piłkę, albo jesteś aż tak silny i dość zdrowy by porywać się na taki wysiłek fizyczny. Jeśli słabo wychodziło Ci bieganie ? to...
Rozmyśl dokładnie jaki sport sobie przypasować , czy będziesz to robił hobbistycznie ? ,  wiem że pływanie ma to do siebie że działa dodatkowo leczniczo, rehabilitacyjnie,
Czy porażenie nogi jest całkowite, a może  rozważ udział w grupach ludzi niepełnosprawnych. Trudno jest cokolwiek radzić gdy nie znam twoich możliwości fizycznych,
czasowych ( czy ma to być sport jako siła życia , praca , czy zapełnienie czasu).   Najlepiej chyba jak Ty sam podejmiesz decyzje co dasz radę, aby nie przeliczyć siły nad zamiary.
Kontuzje są dla Ciebie nazbyt groźne, pomyśl ,Ty chodzisz i to jest skarb.Też kiedyś uwielbiałam sport, grałam czynnie w koszykówkę, biegi przełajowe, łyżwiarstwo dodatkowo, ....
A teraz gdy  jestem bylekim na wózku , wiem jak cenne było bieganie, chodzenie, życie w pędzie , rower ....ach jak o tym wspomnę to ryczeć mi się chce.
Pomyśl więc w której dziedzinie sportu będzie Tobie dobrze, i tak jak nadmieniłam a może chcesz uprawiać go z niepełnosprawnymi.
Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Piłka nożna (1477 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill