www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasiłek pielegnacyjny oraz dodatek na dziecko. (3602 - wyświetleń)
- Autor mARCIN-26 Dodany 2006-06-28 18:28
A wiec w tym misiącu usalonio mi prawo do zasiłku pielegnacyjnego z Urzędu Miasta ale wczesniej przez kilka lat pobierałem zasiłek na dziecko tj jakieś 42zł.Czy teraz bede mógł pobierac obywda te zasiłki??/
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-06-30 12:03
Wcześniej otrzymywał Pan zasiłek rodzinnny na dziecko.Zasiłek rodzinny przysługuje osobom,  jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 504,00 zł.
W przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności, zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 583,00 zł.Informacje o zasiłkach rodzinnych można znaleźć na stronie:
http://www.pomocspoleczna.ngo.pl/x/121985
Natomiast zasiłek pielęgnacyjny przysługuje osobie niepełnosprawnej w stopniu znacznym ,osobie niepełnosprawnej w stopniu umiarkowanym, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia. Zasiłek pielęgnacyny przysługuje w wysokości 144 zł.
http://www.pomocspoleczna.ngo.pl/x/121992
Zatem jeżeli spełnia Pan kryteria do otrzymywania zarówno zasiłków rodzinnych jak i zasiłku pielęgnacyjnego może pobierać obydwa świadczenia równocześnie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasiłek pielegnacyjny oraz dodatek na dziecko. (3602 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill