www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zajmowanie miejsc inwalidom (1788 - wyświetleń)
- Autor wybijszybe Dodany 2007-11-25 17:10
witam wszyscy dobrze wiemy ze akcja "czy naprawde chcialbys byc na moim miejscu" nie przynosi skutku gro debili nadal zajmuje miejsca niepelnosprawnym dlatego mam swietny pomysl otoz delikwentowi ktory zaparkuje na "kopercie" wybijamy szybe,a na boczna cala przyklejamy naklejke z napisem ktory jest takze nazwa akcji:CZY NAPRAWDE CHCIALES MIEC WYBITA SZYBE? surowa to kara ale sprawiedliwa mam nadzieje ze znajde zwolennikow!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-11-25 18:50
Akcja nie przynosi spektakularnych efektów, ponieważ proces zmiany sposobu myślenia zawsze trwa - musi narodzić się nowe pokolenie...
A Twój pomysł - z całym szacunkiem dla intencji - jest głupi i nieodpowiedzialny, do tego niezgodny z prawem. To żadna metoda. I nikt go nie poprze. Chciałbyś, aby Ciebie to spotkało???
A poza tym - uprawnienia do zajmowania miejsc na kopertach powinno tez mieć o wiele mniej osób, niż ma; ON z innymi schorzeniami też nadużywają tego przywileju, wiem co piszę. Jak ich nauczyć empatii wobec "kolegów w niedoli", którym naprawdę jest ciężej pokonywać dłuższe odcinki z parkingu do drzwi sklepu - w przeciwieństwie do osób mających astmę lub inne dolegliwości wewnętrzne...? Trudno to "gradować" sprawiedliwie nie zaglądając ludziom w papiery, skoro niektórzy zapędzają się, aby nie określać, na przykład, na karcie rodzaju niesprawności... Absurd goni absurd - w ten sposób nic nie ugrasz a psujesz opinię i stosunki międzyludzki. To tak ogólnie - ale i propozycja jest ogólnikowa....
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-11-25 20:11
Zgadzam się z bluengel.
W Warszawie np wnuczek załatwia korzystanie z karty parkingowej ,że niby to dziadka wozi , taki opiekun, a tak naprawdę to wygodnie staje mu sie gdy sam jeździ i parkuje,  a w tym mieście parkowanie to dopiero sztuka , znajomy staży miejskiej to mówił,
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zajmowanie miejsc inwalidom (1788 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill