www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / okulary (2445 - wyświetleń)
- Autor beata samorek Dodany 2007-11-29 10:41
Jestem osobą niewidzacą na jedno oko,drugie - 11,0 dp .postępującą krótkozwroczność   i jaskra wtórna .Rencistka III grupy bez szans na wyższą grupę obecnie. W roku 2005 dostałam dofinansowanie na okulary  w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się Obecnie nie minęlo jeszcze trzy lata abym mogła otzymać ponowne dofinansowanie .Lekarz okulista przepisał nowe szkła wyższe oczywiście ,ale ja nie mam pieniędzy bo jestem tylko na rencie Całość będzie kosztowała 700 zł muszę mieć specjalne okulary , są mi nie zbędne do codziennego funkcjonowania.,co można poradzić pozdrawiam Beata.NFZ dofinansowuje ale w niewielkiej  wysokości
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-29 11:00
Z tego co zrozumiałam dofinansowanie w 2005 z PFRON, jeśli tak to na pewno nie dostaniesz teraz,
Spróbuj zapytać w Opiece Społecznej  w Gminie , przedstaw swoje dochody, w ramach pomoc jednorazowa na określony cel, maja w swoich zadaniach taką możliwość ,może jakaś sumę chociaż uzyskasz
Nadrzędny - Autor Slavko Dodany 2007-12-07 13:56
Witam. Sugeruje udać się do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności i wyciągnąć wniosek o ustalenie stopnia niepełnosprawności. Masz duże szanse na orzeczenie wyższej "grupy" niż posiadasz. A może popytaj w byłym zakładzie pracy o dofinansowanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?
Nadrzędny Autor Slavko Dodany 2007-12-07 13:58
lub skontaktuj się z Polskim Związkiem Niewidomych www.pzn.org.pl, oni coś Ci powinni doradzić. Powodzenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / okulary (2445 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill