www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / porada (2146 - wyświetleń)
- Autor b.lagiewa Dodany 2007-11-29 11:45
jestem inwalida 1 gr od17 l. mam zamiar skozystac z dofinansowania pfron na wozek elektryczn jednym warunkiem jest zaswiadczenie lekarskie.czy moge dostac "pozytywne" bokiedy bylem u neurologa pani doktor powiedziała ze mi niepodpisze ,chyba ze wyzdrowieje
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-11-29 12:15 Zmieniony 2007-11-29 12:20
Cześć.
dlaczego lekarz tak się zachowuje?, przecież opisanie twojej choroby , z dokładnością typu co Ci jest to żaden problem , albo zmień lekarza , musi tam być uwzględniony stan ciężki, lub dysfunkcja rąk , czyli dlaczego elektryczny, wiesz on jest droższy , a teraz szczypią się z każdym sprzętem ortopedycznym.

Co to znaczy , jak piszesz " że mi nie podpisze, chyba że wyzdrowieje"- nie rozumiem tego wcale , jeśli Ty wyzdrowiejesz to po co Ci wózek?

Idź do innego lekarza.
Wniosek o wózek inwalidzki  , zaświadczenie o stanie zdrowia , o wózek inwalidzki elektryczny bo droższy wysyłane jest do głównego PFRON, oni tez rozpartują czy Ci się należy , bo jak za zdrowa to nie przyznają dofinansowania, o zwykły wózek procedura jest trochę łatwiejsza.
Nadrzędny Autor asiatko31 Dodany 2007-12-24 11:44
No niestety w śród lekarzy znajdą się tacy lekarze którzy tak traktują pacjenta. Sama kiedyś miałam podobny przypadek tylko ze z ortopedą. Tak mi podniósł ciśnienie ze na krzyczałam na niego a lekarz ortopeda dołożył oliwy do ognia i powiedział ze pracuje tez ZUS i jest orzecznikiem ze napisze opinie jak ZUS zabierze mi rentę. Mówiłam mu ze już mi zabrał ale lekarz powtórzył ze ze pracuje tez ZUS i jest orzecznikiem ze napisze opinie jak ZUS zabierze mi rentę.

I teraz wiem ze jak lekarz nie chce wypisać opinie , zaświadczenia to musi pracować w ZUS lub decydują  komu sie należy to czy tam to. I rzeczywiście w takiej sytuacji należy zmienić lekarza. Ja tak zrobiła. I jestem zadowolona.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / porada (2146 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill