www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta z tytułu choroby zawodowej (3709 - wyświetleń)
- Autor Lukawski Dodany 2007-12-05 09:16
Złożyłem wniosek o rentę z tytułu choroby zawodowej (borelioza) dołączając do niego decyzję o jej uznaniu przez SANEPID oraz karty informacyjne z pobytu w szpitalu, do wniosku załączyłem inne karty chorób takich jak przebyte  zawały, operację i inne oraz zaświadczenia o ich leczeniu u lekarzy. Lekarz Orzecznik ZUS oraz Komisja Lekarska wydała jednakowe orzeczenia że jestem częściowo niezdolny do pracy (dwa lata) oraz że niezdolność do pracy nie pozostaje w związku z chorobą zawodową. Od tych decyzji odwołałem się do Sądu Okręgowego, Sąd powołał biegłych lekarzy którzy wydali  decyzje dla mnie niekorzystne, w związku z tym również Sąd oddalił moją skargę. CO MOGĘ JESZCZE ZROBIĆ W MOJEJ SPRAWIE GDYŻ UWAŻAM ŻE decyzje te są niesłuszne i niesprawiedliwe oraz krzywdzące mnie. Proszę o informację za co z góry serdecznie dziękuję.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-12-05 12:22
Nie bardzo rozumiem dlaczego Pan składał wniosek o uznanie choroby a balerioza za chorobę zawodową.. ??
Jeżeli pan uległ zakażeniu podczas pracy tą chorobą . To panu należy się rena wypadkowa . ( zawodowa) . I w tym kierunku powinien być formułowany wniosek..do sadu.
Sąd nie jest instytucją uznająca  co jest chorobą zawodową lub nie jest.. ..
Nadrzędny Autor Lukawski Dodany 2007-12-05 17:46
Ja nie składałem wniosku o uznanie choroby zawodowe tylko ubiegałem się o rentę z tytułu choroby zawodowej. Natomiast ZUS przyznał mi rentę z ogólnego stanu zdrowia nie uwzględniając choroby zawodowej którą mam uznaną przez SANEPID.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-12-05 16:38
Od orzeczenia Sądu Okręgowego może Pan wnieść apelację do Sądu Apelacyjnego w ciągu dwóch tygodni od doręczenia Panu wyroku z uzasadnieniem (jeśli wnosił Pan o sporządzenie uzasadnienia) lub jeżeli nie żądał Pan uzasadnienia wyroku w ciągu trzech tygodni od dnia ogłoszenia wyroku.
Przede wszystkim powinien był Pan wnieść zarzuty do opinii biegłych jeśli Pan to uczynił a nie zostały uwzględnione to można się na tą okoliczność powoływać w apelacji. Apelacja podlega opłacie w kwocie 30 zł, wnosi się ją do Sądu Apelacyjnego za pośrednictwem Sądu Okręgowego.
Ponadto zawsze gdy pojawią się jakieś nowe okoliczności związane z Pana zdrowiem, uprawniające do przyznania świadczenia rentowego to zawsze może Pan wnieść od nowa wniosek do ZUS-u o przyznanie renty.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-12-07 10:33
Ja bym  wnioskował o rentę z tytułu  wypadku przy pracy.. Jeżeli zdarzenie ukąszenie zainfekowanie choroba  miało miejsce w miejscu pracy bądź w drodze do pracy...lub z pracy..
Zmienił bym kwalifikacje postępowania . Aby się ubiegać  o  rentę z tytułu choroby zawodowej trzeba zapaść na taka chorobę . a balerioza póki co nie jest uznana za  taka chorobę..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta z tytułu choroby zawodowej (3709 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill