www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie z PFRON-u (4575 - wyświetleń)
- Autor kasia71 Dodany 2007-12-14 17:31
Witam. Mam pytanie dotyczące dofinansowania do pensji niepełnosprawnego pracownika.Wiem że co m-c pracodawca otrzyma takie dofinansowanie do mojej pensji. Czy te pieniądze są do wypłacenia dla pracownika? Czy dla pracodawcy za to że mnie zatrudnia? Jak to jest? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-12-17 12:16
Informację na temat zatrudniania osób niepełnosprawnych po nowelizacji Ustawy z dn. 27.08.1997r o rehabilitacji zawodowej, społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych można znaleźć na stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/19644

Dofinansowanie do wynagrodzeń wypłacane jest pracodawcom z tytułu poniesionych kosztów związanych z zatrudnieniem osoby niepełnosprawnej.
Nadrzędny - Autor STOKROTKA31 Dodany 2010-05-03 10:57
Witam. zamierzam uruchomić działalność gospodarczą(piekarnia) i m.in zatrudnić osobę niepełnosprawną przebywającą na rencie(ma II grupę). Chciałabym wiedzieć, czy istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na stworzenie stanowiska pracy dla tej osoby/pracowałaby przy komputerze i sprzedawała pieczywo (właśnie się szkoli do obsługi komputera). Gdzie mam szukać wsparcia, aby osoba niepełnosprawna mogła pracować w godnych warunkach i nie straciła renty?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-05-04 09:51
Szanowna Pani
Pracodawca chcący zatrudnić osobę niepełnosprawną, może ubiegać się o środki na utworzenie bądź dostosowanie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej. Aby otrzymać te środki, musi złożyć wniosek u Starosty Powiatowego, następnie napisać kosztorys takiego dostosowania, i podpisać umowę ze Starostą. W umowie zobowiązuje się do utrzymania stanowiska pracy przez co najmniej 36 miesięcy. Osoba niepełnosprawna musi być zarejestrowana w Urzędzie Pracy, jako bezrobotna bądź poszukująca pracy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie z PFRON-u (4575 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill