www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna przyznana na stałe-zawieszona na okres pracy (3938 - wyświetleń)
- Autor Duszek-82 Dodany 2008-01-03 16:34
Witam i zwracam się z wielką prośbą o radę.
obecnie mam 25 lat z powodu choroby (niewydolność nerek) w młodości przyznano mi rentę socjalną (umiarkowany stopień niepełnosprawności), podjąłem pracę, rentę socjalną ZUS zawiesił na okres pracy. po 3 latach pracy (dializowałem się i pracowałem) złożyłem papiery do ZUS o rentę inwalidzka ponieważ po takim okresie czasu pracy mogłem się o nią ubiegać....przyznali mi na okres 1,5 roku rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, więc dostawałem rentę (bo do tej można więcej dorobić niż do socjalnej i wypłatę.
teraz pracę straciłem...po 4 latach...skończyła się umowa i nie przedłużyli mi jej.
obecnie jestem po przeszczepie nerki.....i zastanawiam się co dalej...
co z renta socjalna zawieszona na okres pracy ????
co z renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, którą będę pobierał jeszcze pół roku ???
chciałbym dalej pracować...gdzie szukać ofert
proszę o każdą nawet mała radę, bo nie wiem co mam teraz robić, co gdzie zgłosić, jak postąpić aby było najlepiej   
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-01-04 09:28

>>>>>>>>>>co z renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, którą będę pobierał jeszcze pół roku ???<<<<<<<<


Na rentę socjalną już nie masz szans nabyłeś prawo do normalnej renty.. z tytułu niezdolności do pracy.. Pozostaje Ci się ubiegać  o przedłużenie aktualnej renty.. Pobierasz w Twoim ZUS druczek , który wypełnia lekarz Twój pierwszego kontaktu ( bez jego opinii ZUS ci wniosek zwróci) dołączasz nowe papiery( wyniki badań ambulatoryjnych szpitalnych etc.)  i czekasz na wezwanie  przed oblicze lekarza orzecznika ZUS..
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-01-04 12:27
Moje zdanie jest takie. Wszystko zależy od tego jak się czujesz . Jesteś młodym facetem więc jeżeli się dobrze czujesz to piernicz całą rente i szukaj pracy . Nie bedziesz się czuł poniżany przez kolejnych lekarzy na kolejnych komisjach i nie będziesz musiał patrzeć w ich puste oczy.
Jeżeli czujesz sie żle to załatwiaj rente i dorabiaj. W mojej miejscowości była taka lekarka która nie wiadomo jak skończyła studja i siedziała w przychodni. Coraz mniej ludzi do niej chodziło aż wreszcie przestali chodzić bo się poznali na nieuku i wiesz co się stało?? Załatwili jej takie same nieuki że została orzecznikiem w ZUS-ie. I co zrobisz jak trafisz na takiego tumana który żeby przetrwać musi odbierać ludziom renty bo i z ZUS-u by ją wywalili. Dziwie się że udało ci sie załapać na przeszczep. Chyba tylko dlatego że jesteś młody albo masz kase.Życze powodzenia.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-15 15:13
Prawo do renty okresowej ustaje z upływem okresu, na jaki renta została przyznana. Ewentualne dalsze prawo do renty uzależnione jest od wyniku ustaleń orzeczniczych dokonanych przez lekarza orzecznika lub komisję lekarską, na wniosek osoby ubezpieczonej. Zgodnie z § 14 rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 14 grudnia 2004 r. w sprawie orzekania o niezdolności do pracy (Dz.U.nr 273, poz. 2711) &#8211; jeżeli niezdolność do pracy została orzeczona na czas określony, organ rentowy nie później niż na trzy miesiące przed  ustaniem prawa do renty okresowej z tego tytułu zawiadamia osobę uprawnioną o terminie wstrzymania wypłaty oraz o warunkach przywrócenia prawa do tego świadczenia.

W sprawie ofert pracy proponujemy zapoznać się z informacjami zawartymi na naszym portalu pod adresem :http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/822:
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna przyznana na stałe-zawieszona na okres pracy (3938 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill