www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna czy mogę odwołać się do innego sądu? (2456 - wyświetleń)
- Autor leszek30 Dodany 2008-01-04 11:13
witam wszystkich.
na początku moja historia. w wieku 21 lat (październik 1998 rok- byłem studentem studiów dziennych) miałem wypadek samochodowy. obrażenia te najważniejsze: krwiak podtwardówkowy lewostronny, krwawienie podpajęczynowe, obrzęk mózgu. byłem ponad miesiąc nieprzytomny. leczenie, rehabilitacja. po roku próbowałem wrócić na studia. niestety, po dwóch miesiącach musiałem zrezygnować. przeniosłem się na studia zaoczne i próbowałem znaleźć prace. zacząłem pracować na umowę zlecenie. trwała ona z przerwami na leczenie i pogarszający się stan zdrowia około roku. wystąpiłem do powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności o wydanie orzeczenia. dostałem znaczny stopień niepełnosprawności na dwa lata. po dwóch latach jako trochę zdrowszy według lekarzy dostałem niezdolność do pracy (na 2 lata). w tym czasie zrezygnowałem ze studiów z powodów zdrowotnych. próbowałem pracy w zakładzie pracy chronionej (2 miesiące i niestety rezygnacja). po kolejnych 2 latach komisja (już w zusie). i dostałem umiarkowany stopień niepełnosprawności. oczywiście odwołałem się. cała procedura trwała około 2 lat. i niestety nie dała rezultatu. w październiku 2007 złożyłem kolejny wniosek o rentę. pierwsza komisja w zus i ta sama decyzja. druga (odwoławcza odbyła się wczoraj) i też odmowa. teraz czeka mnie odwołanie do sądu. w międzyczasie rozpoczęła się moja sprawa sądowa z PZU o wypłacanie renty z tytułu wypadku (ta sprawa toczy się w Warszawie, z ZUS w Siedlcach). tam lekarze orzecznicy (neurolog i psycholog) stwierdzili całkowitą niezdolność do pracy spowodowaną wypadkiem. badania lekarzy zus były powierzchowne, w ogóle nie odnoszące się do moich dolegliwości. moje pytanie: czy muszę składać odwołanie od decyzji zus do sądu w tym samym mieście? czy mogę w innym mieście? zus dla mińska mazowieckiego znajduje się w Siedlcach. sprawa z PZU toczy się w Warszawie. panie orzecznik sądowe z siedlec znają się z orzecznikami zus. i nie podważają ich decyzji. kiedy mówię że mam duże bule głowy to pani się śmiała i mówi że ona też ma bóle. kiedy mówię że nie mogę przejść z domu do sklepu to pani mi nie wierzy i nie przyjmuje tego do wiadomości. może ktoś wie czy jest możliwość przeniesienia sprawy do warszawy i w jaki sposób to zrobić. raczej na pewno trzeba mieć meldunek. ale czy mogę to zrobić teraz w trakcie trwania procedury. jeszcze nie mam pisemnej decyzji komisji odwoławczej zus. a może ktoś wie co mogę innego w takiej sytuacji zrobić? proszę o odpowiedź na forum lub na email: leszekmieszek@o2.pl   pozdrawiam. leszek pustoła
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-07 23:36
Jeśli chodzi odwołanie od decyzji  ZUS-u to w sprawach z zakresu ubezpieczeń
społecznych właściwy do rozpoznania jest sąd w którego okręgu ma miejsce
zamieszkania  strona się odwołująca  od decyzji wydanej przez organ rentowy.

Jeśli Pan mieszka w Siedlcach to według miejsca zamieszkania Pana, właściwy
miejscowo do wniesienia odwołania będzie Sąd Okręgowy w Siedlcach (Mińsk
Mazowiecki też podlega swoją właściwością miejscową pod Siedlce)
Aby w Warszawie się toczyła sprawa musiałby Pan tam przebywać z zamiarem
stałego pobytu (bez znaczenia dla właściwości sądu jest to czy Pan ma
zameldowanie tam czy nie - istotne jest to aby doręczenia sądowe były
skuteczne, dlatego nieistotne jest zameldowanie).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna czy mogę odwołać się do innego sądu? (2456 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill