www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zniżki poza miejscem zamieszkania? (3964 - wyświetleń)
- Autor yasioo Dodany 2008-01-04 13:11
Witam,

Posiadam lekką bezterminową niepełnosprawność ruchową. Zostałem poinformowany, że przysługują mi zniżki np. na bilety autobusowe w miejscu zameldowania. A czy przysługują mi zniżki poza miejscem zamieszkania, w innych miastach? Czy potrzebuję wyrabiać osobne legitymacje dla danego miasta, gdzie zamierzam przebywać dłuższy okres bez meldunku nawet tymczasowego?

Pozdrawiam
Yasioo
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-04 13:55
A kto ci powiedział, że należą ci się zniżki?. Jeśli jest to stopień lekki lub umiarkowany to zniżki nie przysługują.
Oczywiście pytanie o jakie zniżki chodzi???
Nadrzędny Autor yasioo Dodany 2008-01-04 14:37
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w momencie odbioru decyzji, poinformowano mnie, że przysługują mi zniżki np. na przejazd komunikacji miejskiej, wejście na basen, do muzeum..Wyrobiłem legitymacje i w miejscu zamieszkania korzystam z niej bezproblemowo. Nie byli mi jednak w stanie odpowiedzieć czy w innym mieście będą respektować moją legitymację. Wydawało mi się, że skoro przyznano mi niepełnosprawność to obowiązuje ona w całej Polsce, aczkolwiek nie wiem czy poza miejscem zamieszkania  nie staje się automatycznie sprawny ruchowo w 100% i nie należy mi się jakakolwiek pomoc.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-01-04 21:43
Mylisz się, Marcel - przy umiarkowanym już jakieś zniżki są (np. w W-wie od grudnia dla II gr. w komunikacji miejskiej), ale to rzeczywiście zalezy od miasta. Generalnie - samo orzeczenie wystarczy, oczywiście, jedno, ale czasami trzeba miec dodatkowe, lokalne dokumenty.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-01-04 17:47
Masz racje zniszki ci przysługuja ale nie w każdym mieście. Jeżeli jeste w obcym mieście to dobrze jest zapytać czy w tym właśnie mieście masz zniżke. Wystarczy jak będziesz miał przy sobie decyzje ale lepiej mieć jakomkolwiek legitymacje bo kontrolerzy to tepaki i mogą cię potraktowac gazem a jak stracisz wzrok to wygrany proces ci go nie przywróci.
Trzymaj się poręczy i najlepiej pytaj u przewożnika a nie słuchaj babek z opieki bo one tyle wiedzą co ja .
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-01-04 21:43
Aha, ale faktycznie - przy lekkim niewiele jest ulg i raczej się ich nie doszukuj.
Nadrzędny - Autor yasioo Dodany 2008-01-05 15:33
Dziękuje Wszystkim za pomoc i rozwikłanie mojej zagadki :-)

Pozdrawiam
Yasioo
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-07 15:19
Informacje na temat przysługujących ulg w komunikacji miejskiej w różnych miastach można znaleźć na naszej stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/15034

Natomiast pozostałe ulgi dla osób niepełnosprawnych dostępne są na stronie: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3544
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zniżki poza miejscem zamieszkania? (3964 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill