www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renty na jak dlugo (4614 - wyświetleń)
- Autor jacekc75 Dodany 2008-01-05 13:01
Chcialem zapytac czy teraz daja renty tak jak kiedys dawali
na bezterminowo.Bo z tego co slyszalem teraz tak niema
ze tzeba co kilka lat to zalezy na ile przyznali rente stawac na komisje!!!!!
Ja dostalem do 2009r.Mam ||gr.calkowicie niezdolny do pracy gdyz jestem
nieuleczalnie chory i mialem zle rokowania.Bylem teraz prawie 2 lata na lekach
ktore powstrzymywaly chorobe,ale musialem przerwac leczenie gdyz niestac mnie na dojazdy!!!
Ale chodzi mi o to czy renty daja bezterminowo wiem ze kiedys dawali!!!!!!!!!
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-01-05 13:24
Nie, nie dają bezterminowo, właściwie chyba już w zadnym wypadku. Co rok-dwa komisje od nowa. Znam przypadki dzieci z chorobą downa, które są w takiej samej sytuacji (a na poprawę stanu genetycznego nie mają raczej co liczyć...).
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-05 16:32
Od bodajże 2000 roku nie dają grup na stałe. I słusznie. Tak ja mówiłem, weryfikacja jest w toku. Gorszy przypadek wypiera słabszy i ten kto jest na II grupie, później będzie na III, a później to już nie dostanie żadnej grupy. Bo wiadomo, że jest to nienormalne jak na II grupie są ludzie - jeden chodzi a drugi nie, ale status mają ten sam. To się na szczęscie powoli zmienia.
Nadrzędny - Autor jacekc75 Dodany 2008-01-05 17:28
Czemu dorazu wypiera kazdy choruje na cos innego widocznie dostal ||gr jak ja to widocznie sa powody inaczej bym niedostal
wziolem tylko to co lekarz mi wypelnil i zanioslem i czekalem wiem ze mialem napisane ze mam zle rokowania,i dostalem druga,fakt sa ludzie co biora a niepowinni,ja np.jestem nieuleczalnie chory moge jedynie co zachamowac rozwoj choroby ale musze brac leki aby sie nie rozwijala i bralem teraz przestalem z powodow finasowych,leki mialem refundowane ale z renty niestac mnie na dojazdy a musze ponad 300km jexdzic.I jestem swiadomy ze pogaeszam swoj stan zdrowia.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-05 18:10
no to farciarz z ciebie. Ja też jestem nieulaczalnie chory, ale o zahamowaniu choroby czy o jakieś rehabilitacji mogę tylko pomarzyć.
Nadrzędny - Autor jacekc75 Dodany 2008-01-05 18:21
wiesz jej nieda powstrzymac calkowicie zle sie wyrazilem,leki chamowaly szybki jej rozwoj ale nie powstrzymywaly
a odkad odstawilem to choroba bedzie szybciej postepowala jej rozwoj bo nie bedzie tej blokady ktora to robila
teraz moze nabierac predkosci i tak bedzie,jestem przygotowany na to ze rozwinie sie i bedzie postepowla
bardzo szybko,juz sie rozpedza czuje po sobie,brakuje mi sil,odtracenie jedzenia i.t.d.
Nadrzędny Autor janjaneczek Dodany 2008-01-06 19:08
Bo ZUS stać na takie kosztowne badanie i komisje... oraz na budowanie nowych pałaców... A to Polska właśnie!!!!
Schorzenia na które w Polsce nie przyznaje się rent na zachodzie przyznaje się renty. Czy ludzie w Niemczech i Polsce różnią się czymś??? Dlaczego chory w Polsce musi żyć na skraju ubóstwa... często bez renty a chory w krajach zachodnich może pozwolić sobie na wygrzewanie w ciepłych krajach? Paradoks... ale z pewnością cuda Tuska tego nie zmienią.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-07 15:34
Z dniem 1 listopada 2005 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 1 lipca 2005 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS (Dz. U. nr 169, poz. 1412), wprowadzająca zmiany w zakresie ustalania przewidywanego okresu niezdolności do pracy.
Zgodnie z tą nowelizacją niezdolność do pracy jest orzekana na okres nie dłuższy niż 5 lat, chyba że według wiedzy medycznej nie ma rokowań odzyskania zdolności do pracy przed upływem tego okresu - wówczas niezdolność do pracy będzie orzekana na okres dłuższy niż 5 lat.

Przepisy stanowią również, że jeżeli osobie uprawnionej do renty z tytułu niezdolności do pracy przez okres co najmniej ostatnich 5 lat poprzedzających dzień badania lekarskiego brakuje mniej niż 5 lat do osiągnięcia wieku emerytalnego, tj. 60 lat dla kobiety i 65 lat dla mężczyzny, w przypadku dalszego stwierdzenia niezdolności do pracy orzeka się niezdolność do pracy na okres do dnia osiągnięcia tego wieku.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renty na jak dlugo (4614 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill