www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czas oczekiwania na apelacje złożoną przez ZUS (3817 - wyświetleń)
- Autor jozef54 Dodany 2008-01-06 20:49
Po odrzuceniu o prawo do renty przez orzecznika ZUS,złożyłem odwołanie do komisji ZUS,która też nie przyznała mi renty,odwołałem się do sądu w dn.4.09.2007r.sąd przyznał mi rentę ale do tej pory nie otrzymałem żadnego zawiadomienia kiedy odbędzie się rozprawa apelacyjna
( Po miesiącu byłem w sądzie i tam dowiedziałem się że ZUS złożył apelacje) a już minęło 4 miesiące od dnia rozprawy.Może ktoś miał podobną sytuacje i wie jak długo się oczekuje na rozprawę apelacyjną.Proszę o informacje. 
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-07 19:28
Niestety w zależności od konkretnego sądu mogą się zdarzyć takie terminy oczekiwania na rozprawę odwoławczą. Sugeruję sprawdzić w sądzie drugiej instancji sygnaturę sprawy i regularnie dowiadywać się o termin rozprawy. Może Pan również złożyć ustną lub pisemną prośbę do sędziego przewodniczącego wydziału w sądzie lub do prezesa sądu o nadanie szybszego biegu sprawie. W ostateczności pozostaje formalna skarga na opieszałość sądu - choć  tego środka osobiście nie polecałbym z praktycznych względów (rozpoznanie skargi samo w sobie przedłuża postępowanie).
Nadrzędny - Autor jozef54 Dodany 2008-01-07 20:57
Dziękuję za informacje.Postąpię według wskazówek.
Nadrzędny - Autor ela35 Dodany 2008-01-14 07:57
Mój ojciec tez nie otrzymał renty w sądzie apelacyjny czekał rok na rozprawę i była dla nas pozytywna.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-01-14 16:27
Moja sprawa trwałą 9 m-cy (łącznie z przeprowadzeniem badań przez róznych lekarzy sądowych) i wygrałam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czas oczekiwania na apelacje złożoną przez ZUS (3817 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill