www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kłopoty z ZUS (2022 - wyświetleń)
- Autor franekiu Dodany 2008-01-11 16:12
Zakład Ubezpieczeń Społecznych organ rentowy odwołał się od wyroku Sądu Okręgowego Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych przyznającego mi świadczenie przedemerytarne do Sądu Apelacyjnego.
Wnosi o oddalenie i uchylenie zaskarżonego wyroku.
Jak ja mam postąpić w takim wypodku.
Bardzo proszę o prawną podpowiedź jak mam dalej postępować.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-14 16:02
W sytuacji, w której ZUS zaskarżył orzeczenie Sądu Okręgowego, nie pozostaje nic innego, jak czekać na wyznaczenie rozprawy przez Sąd Apelacyjny. Podczas rozprawy należy złożyć wniosek o oddalenie apelacji ZUS-u. Można też przed terminem rozprawy wSądzie Apelacyjnym złożyć pisemną odpowiedź na apelację, w której podniesie Pan argumenty, wskazujące na bezzasadność apelacji ZUS-u i trafność wyroku Sądu Okręgowego. Ewentualny ciąg dalszy zależeć już będzie od treści wyroku Sądu Apelacyjnego: albo apelacja zostanie oddalona, a orzeczenie I instancji zostanie utrzymane w mocy (co zakończy sprawę), albo wyrok - zgodnie z żądaniem apelacji - zostanie uchylony, a sprawa wróci do Sądu Okręgowego, gdzie toczyć się będzie od początku (z uwzględnieniem wskazań Sądu Apelacyjnego).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kłopoty z ZUS (2022 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill