www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Asta oskrzelowa - orzeczenie niepełnosprawności (4689 - wyświetleń)
- Autor grzegorzu Dodany 2008-01-18 23:02
Witam
Jestem tu pierwszy raz mam na imię Grzegorz i mam córeczkę Nadia (4 lata), i jest właśnie chora , stwierdzona astma oskrzelowa(no właśnie po tatusiu ). Dzisiaj otrzymaliśmy orzeczenie o niepełnosprawności oznaczone symbolem 07-S będzie również wydana jakaś legitymacja do córki o niepełnosprawności.

Chciałbym sie dowiedzieć co przysługuje mojemu dziecku (jakieś przejazdy autobusowe , zniżki itp.)
Chciałbym w tym roku wysłać gdzieś dziecko z żoną do ośrodka uzdrowiskowego. Gdzie mogę znaleźć takie ośrodki ?.
Wiem ze można dostac jakieś dofinansowanie z PFron-u na wyjazd do ośrodka rehabilitacyjnego , jak i gdzie się to załatwia.
Może ktoś zna jakies strony internetowe z takimi informacjami.

Za informację z góry dziękuję
Pozdrawiam Grzegorz W.
Nadrzędny Autor ewa-charchalis Dodany 2008-02-21 21:07
witaj
to czy dziecku przysługuje znizka na przejzdy napewno napisane jest w orzeczeniu.
dziecko musi spełniać przesłanki o ruchu drogowym.
mam tez chore dziecko na astme(i jeszcze 3 inne choroby) i jezdzimy dwa razy do roku na rozne turnusy,do sanatorium ,państwowo z dofinansowaniem a i takze prywatnie.
musze powiedzieć że takie wyjzdy duzo daja ale to oczywiscie wszystko zalezy od dziecka każde jest inne.
osobiście polecam Rabke i sanatorium w SZczawnicy.
w razie pytan służe pomoca ewacharchalis@o2.pl
ewa
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Asta oskrzelowa - orzeczenie niepełnosprawności (4689 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill