www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta a praca (7480 - wyświetleń)
- Autor PIOTR86 Dodany 2006-07-12 13:39
Mam 19 lat przez rok miałem rente z powodu choroby buergera  teraz znowu mam miec przyznana i mozliwe ze bede miec calkowita niezdolnosc do pracy czy to oznacza ze w ogole nie bede mogl podjac pracy ? czy  mozna cos zrobic zeby nie miec tej niezdolnosci do pracy ? bardzo sie martwie bo jestem mlody chce pracowac a boje sie ze bedzie to niemozliwe
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-07-12 14:45
Zgodnie z przepisami każda osoba niepłnosprawna może podjąć zatrudnienie, o ile lekarz medycyny pracy wyrazi zgodę na zatrudnienie na konkretnym stanowisku.
Informacje o uprawnieniach pracowniczych osób niepełnosprawnych oraz korzyści pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne można znaleźć w publikacji " ABC dla niepełnosprawnego pracownika i pracodawcy"
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/5418
Pracujące osoby niepełnosprawne pobierające świadczenia rentowe muszą tylko pamiętać o wyskości dochodów niepowodujących zawieszania otrzymywania w/w świadczeń.
Informacje dla osób pobierających rentę z tytułu niezdolnosci do pracy można znaleźć na stronie:
http://www.zus.pl/swiadcze/emer011.htm
Natomiast osoby otrzymujące rentę socjalną mogą osiągać niższe dochody d 1 czerwca 2006 r. kwota ta wynosi 759,10 zł.
http://www.zus.pl/swiadcze/emer015.htm#_odn1
Nadrzędny Autor Tomek.B Dodany 2006-11-11 15:36
Masz i tak wielkie szczęsci że dostałeś rentę pracowniczą, Zawsze możesz dorobi ponad 1700 zł nA odpowiednim stanowisku pracy!
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-11-14 19:31
Witam Piotrze. Wiem, jaki stres powoduje wiadomosc, ze ma sie calkowity zakaz pracy ze wzgledu na inwalidztwo. Ja cierpialem od urodzenia ze wzgledu na genetyczne sachozenie siadkowek. Od niemal 25 lat jestem juz na rencie inwalidzkiej i rowniez mam calkowity zakaz pracy. Wierz mi, ze nie jest to takie straszne, jak do tego podejdziesz we wlasciwy sposob. A mianowicie, potraktoj ten fakt jako przekwalifikowanie zawodowe. Ja wiem, ze to nie wytlumaczy twej choroby-bo i nie ma jej tlumaczyc, ale zawsze jest to alternatywa dla Ciebie. Co do pracy. W kazdej chwili mozesz pracowac, ale: przedewszystkim musisz znac zdanie specjalistow co do twych mozliwosci w trakcie trwania tej choroby. Po fture co niektore zaklady pracy zatrudniaja pracownikow niepelnosprawnych na warunkach PFRON-u. Ale czy w tym przypadku bada (te warunki), wiarygodne-to juz inny temat.
Glowa do gory. Ja zawsze sobie mowie, ze zawsze jest ktos, kto ma gozej. A jestem na rencie wzrokowej i doszedl jeszcze niedowlad konczyn dolnych. Bog bedzie z Toba.
Pozdrawiam serdecznie. trzymaj sie cieplo.
Zygmunt
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta a praca (7480 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill