www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoc na temat świadczenia pielęgnacyjnego (2182 - wyświetleń)
- Autor niedobrota22 Dodany 2008-01-26 22:18
Witam.Trzy dni temu stanełam z dzieckiem na komisję(ma cukrzycę,depresję)dostała zasiłek pielęgnacyjny.Dziecko choruje 5 lat i do tej pory nie może się pogodzić z chorobą i potrzebuje mojej pomocy.Często przebywa w szpitalach.Ma wysokie cukry i niedocukrzenia w szkole.Na komisji przyznano stopień umiarkowany.Mam pytanie czy odwoływać się do wojewódzkiej komisji.W orzeczeniu zabrakło mi punktu konieczności stałej lub długotrwałej opieki innej osoby.I o ten punkt chodzi(punkt 7).Jakie mam szanse otrzymania z powrotem tego świadczenia i jak napisać takie odwołanie,i co w nim ująć?Proszę o poradę nawet najmniejszą będę wdzięczna.
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2008-01-27 09:35
Wedłóg mnie to należy się odwołać z powodu koniecznej opiekki opieki nad dzieckiem.oraz starać się o dodatek z OPS,w przypadku rezynacji z pracy dodatek ten wynosi 420zł,życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-31 16:02
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności osoba niepełnosprawna lub przedstawiciel ustawowy, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, może wnieść odwołanie do wojewódzkiego zespołu, za pośrednictwem powiatowego zespołu, który wydał orzeczenie. Trudno wyrokować jaka będzie decyzja komisji odwoławczej.
Polecam przy okazji rozejrzenie się po forum - sprawy odwołań i ich uzasadnień były tu już przedmiotem wielu wątków.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoc na temat świadczenia pielęgnacyjnego (2182 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill