www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dowolna lokalizacja mieszkania socjalnego? (1916 - wyświetleń)
- Autor Herku Dodany 2008-02-15 02:44
Witam.

Jestem osobą niepełnosprawną z powodu wady słuchu. Mieszkam z rodziną na krańcu Polski jako samotni 29-letni kawaler.

Chcę wiedzieć, skoro mam zamiar przeprowadzić się na stałe do W-wy z powodu  przekonań osobistych, to czy mogę się ubiegać od wybranej przeze siebie gminy tej stolicy o lokal (mieszkanie) socjalny bez względu na miejsce zamieszkania, czyli miejsce stałego zameldowania? Mam problem co do ewentualnego przyznania mi lokalu socjalnego, myślę, że w razie zmiany meldunku trzeba wyrabiać na nowo wszystkie dokumenty (np. dowód osobisty czy NIP).

Czekam na waszą odpowiedź.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-02-18 13:47
Lokal socjalny może być  przyznany, jeśli osoba znajdzie się w sytuacji, kiedy nie będzie mogła sama wynająć lokalu w normalnym trybie. Nie ma więc tytułu prawnego do żadnego lokalu. dodatkowo dochody jej gospodarstwa domowego nie przekraczają wysokości określonej w uchwale rady gminy.

To gmina podejmuje uchwałę dotyczącą zasady wynajmowania lokali wchodzących w skład jej zasobu mieszkaniowego, w tym m.in. wysokości dochodu gospodarstwa domowego uzasadniającego oddanie
w najem lokalu socjalnego, warunki zamieszkiwania kwalifikujące wnioskodawcę´ do ich poprawy, kryteria wyboru osób, którym przysługuje pierwszeństwo zawarcia umowy najmu lokalu na czas nieoznaczony i lokalu socjalnego, warunki dokonywania zamiany pomiędzy najemcami lokali należących do tego zasobu a osobami zajmującymi lokale w innych zasobach, tryb rozpatrywania i załatwiania wniosków o najem lokali zawierany na czas nieoznaczony i o najem lokali socjalnych oraz sposób poddania tych spraw kontroli społecznej (na podstawie ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. 05.31.266).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dowolna lokalizacja mieszkania socjalnego? (1916 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill