www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Sfinansowanie rehabilitacji w domu przez NFZ lub PFRON (3247 - wyświetleń)
- Autor martas Dodany 2008-02-20 18:15
Jestem po trudnej operacji i mam szanse chodzić o kulach zamiast poruszać się na wózku. Jestem już po rehabilitacji w oddziale rehabilitacyjnym ale na tym wstepnym etapie dobrze by było ją kontynuować. Słyszałam że jest możliwość sfinansowania rehabilitacji w domu (nie mam możliwości dojazdu do szpitala codziennie ). Mam rehabilitanta, który mógłby przychodzić ale czy rzeczywiście NFZ może pokryć koszty? A moze PFRONudziela takiego dofinansowania? Proszę o odpowiedź.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-02-22 14:34
Sprawy związane z rehabilitacją w warunkach domowych szczegółowo reguluje Zarządzenie Nr 60/2007/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 19 września 2007 r w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza.
Świadczeniodawca, który będzie przeprowadzał świadczenie musi mieć podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Co do zasady udzielanie świadczenia powinno być uzasadnione medycznie tj. oparte na wiedzy i odpowiednie do rodzaju schorzenia.
Świadczenia fizjoterapeutyczne warunkach domowych udzielane są pacjentom, którzy ze względu na brak możliwości samodzielnego przemieszczania się nie mogą dotrzeć do świadczeniodawców udzielających świadczeń w warunkach ambulatoryjnych, a wymagają rehabilitacji / fizjoterapii.
Skierowanie do rehabilitacji w warunkach domowych wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, specjalista w dziedzinie:
1) rehabilitacji medycznej;
2) balneologii i medycyny fizykalnej;
3) reumatologii;
4) neurologii;
5) ortopedii i traumatologii
Szczegółowe informacje zawarte są na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w rozporządzeniu, o którym mowa pod linkiem: http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=12&artnr=2832
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Sfinansowanie rehabilitacji w domu przez NFZ lub PFRON (3247 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill