www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odliczenia rehabilitacyjne (3875 - wyświetleń)
- Autor stika Dodany 2008-02-27 18:19
Mam pytanie dotyczące odliczeń rehabilitacyjnych. W urzędzie skarbowym pod który podlegam, powiedziano mi, że nie mogę odliczyć ulgi z tytułu odpłatnego korzystania z pomocy przewodnika (I gr inw - narząd ruchu) tylko dlatego, że na orzeczeniu KIZ nie jest napisane, że jestem osobą niepełnosprawną z dysfunkcją narządu ruchu. Poruszam się jednak na wózku z powodu uszkodzenia rdzenia więc teoretycznie akurat tu nie powinno być wątpliwości. Jednak urzędniczki nie przekonał ten argument. Czy miała prawo zakwestionować tego typu odliczenie jeśli niepełnosprawność jest widoczna? Propozycja dołączenie ewentualnego zaświadczenia lekarskiego okazała się nieprzekonująca.
Kolejną rzeczą zakwestionowaną przez urzędniczkę okazały się faktury za pampersy, cewniki i worki na mocz. Stwierdziła, że nie jest to wymienione w ustawie i nie mogę ich odliczyć. Jak mam udowodnić, że urzędniczka nie miała racji? Skoro zaświadczenie to za mało, jak przekonać kobietę, że mam rację?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-02-29 08:48
Wydatki na cele rehabilitacyjne omówione są szerzej w broszurze Stowarzyszenia Klon/Jawor Podatki 2007 dostępnej na stronie internetowej pod linkiem: http://pomocspoleczna.ngo.pl/x/316337

Wydatki na cele rehabilitacyjne można odliczyć, jeżeli nie były finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), zakładowego funduszu rehabilitacji, Narodowego Funduszu Zdrowia, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych albo nie zwrócono ich podatnikowi w jakiejkolwiek innej formie. W przypadku, gdy wydatki były częściowo finansowane z tych źródeł, odlicza się różnicę pomiędzy poniesionymi wydatkami, a kwotą dofinansowania. Odliczamy więc tylko te wydatki, które sami pokryliśmy.

Aby wyjaśnić zaistniałą sytuację proponuję skontaktować się z specjalistami z Krajowej Informacji Podatkowej.
Z dniem 3 lipca 2006 r. Ministerstwo Finansów uruchomiło Krajową Informację Podatkową. Jest to nowoczesny system informacyjny, który ma służyć podatnikowi w rozwiązywaniu wątpliwości z zakresu prawa podatkowego i procedur stosowanych przez polską administracją skarbową. Instytucja ta jest najbardziej kompetentnym organem do interpretacji zapisów prawa podatkowego. Strona internetowa KIP www.kip.gov.pl  czynna jest także specjalna infolinia 0 801 055 055 (dla dzwoniących z całego kraju stosowana jest jednakowa stała opłata za połączenie z telefonu stacjonarnego).
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-02-29 13:30
witam , proszę odczytaj na prywatnie....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odliczenia rehabilitacyjne (3875 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill