www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Likwidacja barier w komunikowaniu się (2293 - wyświetleń)
- Autor martas Dodany 2008-03-03 01:07
Witam!!!

Jestem osobą o znacznym stopniu niepełnosprawnościze względu na uszkodzenie narządu ruchu(Mózgowe Porażenie Dziecięce)chciałabym się starać o komputer z PFRONu. Dzwoniłam do swojego oddziału PCPR i powiedzieli że mogę się ubiegać o niego właśnie w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się. Przysłali nawet wniosek.Myślę że laptop z dobrym oprogramowaniem pomógłby mi w podjęciu pracy w domu.Tytuł wniosku jest o dofinansowanie/ sfinansowanie. czy to znaczy że możliwe jest uzyskanie sprzętu bez dopłaty ze środków własnych? Utrzymuję się z renty socjalnej i jestem po operacji . W związku z wyjazdami na rehabilitację, turnusy itp, każda suma do dopłacenia jest dla mnie problemem. I jeszcze jedno pytanie czy mogę starać się w tym wniosku o samego laptopa czy mogę uzyskać pieniądze na potrzebne mi programy do niego iu koszty instalacji internetu?
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-03-05 13:44
Prawo nie definiuje pojęcia bariery w komunikowaniu się, należy więc przyjąć, że są to ograniczenia uniemożliwiające lub utrudniające osobie niepełnosprawnej swobodne porozumiewanie się i/lub przekazywanie informacji.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 96, poz. 861 ze zm.).
O dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności.
Wysokość dofinansowania likwidacji barier funkcjonalnych wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia.
Dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych nie przysługuje osobom niepełnosprawnym, które w ciągu trzech lat przez złożeniem wniosku uzyskały odpowiednie na te cele dofinansowane ze środków Funduszu.

Niektóre PCPR w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się mogą dofinansować podłączenie do internetu- katalog przedmiotów objętych dofinansowaniem ustalają Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, proszę zapytać w swoim PCPR czy możliwe jest dofinansowanie przedmiotów o jakich Pani pisze.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Likwidacja barier w komunikowaniu się (2293 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill