www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / bariery techniczne (6428 - wyświetleń)
- Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-03-04 14:46
Bardzo proszę o informację:jakie urządzenia(rzeczy) zalicza się do barier technicznych.Czy jest jakaś lista(wykaz)?Jeżeli tak ,proszę o podanie strony,gdzie można byłoby o tym poczytać.Bardzo dziękuję za wiadomość.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-03-04 22:00
Hmmm..., mam tylko nadzieję, że nie jesteś studentką...
Nadrzędny - Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-03-05 10:47
Do bluengel
Z całym szacunkiem,ale nie rozumiem tego stwierdzenia,bo to nawet nie jest pytanie.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-03-05 15:11
A tak dla ścisłości,nie jestem studentką,która potrzebuje takich informacji do ankiety czy jakiejś innej pracy.Jestem osobą niepełnosprawną i chciałabym wiedzieć co zalicza się do likwidacji barier technicznych,bo te bariery,które zlikwidowałam w celu ułatwienia funkcjonowania osobie niepełnosprawnej ruchowo,okazuje się,że nie wolno mi ich odpisać w PIT.
Więc dowiem się czy jest coś takiego?Dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-03-06 13:43
Czy mogę prosić Centrum Integracji o odpowiedź?Dziękuję
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-03-06 14:24
Prawo nie definiuje pojęcia bariery w komunikowaniu się, należy więc przyjąć, że są to ograniczenia uniemożliwiające lub utrudniające osobie niepełnosprawnej swobodne porozumiewanie się i/lub przekazywanie informacji.

Katalog przedmiotów objętych dofinansowaniem ustalają Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie.

Wydatki na cele rehabilitacyjne omówione są szerzej w broszurze Stowarzyszenia Klon/Jawor Podatki 2007 dostępnej na stronie internetowej pod linkiem: http://pomocspoleczna.ngo.pl/x/316337

Wydatki na cele rehabilitacyjne można odliczyć, jeżeli nie były finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), zakładowego funduszu rehabilitacji, Narodowego Funduszu Zdrowia, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych albo nie zwrócono ich podatnikowi w jakiejkolwiek innej formie. W przypadku, gdy wydatki były częściowo finansowane z tych źródeł, odlicza się różnicę pomiędzy poniesionymi wydatkami, a kwotą dofinansowania. Odliczamy więc tylko te wydatki, które sami pokryliśmy.

Z dniem 3 lipca 2006 r. Ministerstwo Finansów uruchomiło Krajową Informację Podatkową. Jest to nowoczesny system informacyjny, który ma służyć podatnikowi w rozwiązywaniu wątpliwości z zakresu prawa podatkowego i procedur stosowanych przez polską administracją skarbową. Instytucja ta jest najbardziej kompetentnym organem do interpretacji zapisów prawa podatkowego. Strona internetowa KIP www.kip.gov.pl  czynna jest także specjalna infolinia 0 801 055 055 (dla dzwoniących z całego kraju stosowana jest jednakowa stała opłata za połączenie z telefonu stacjonarnego).
Nadrzędny Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-03-06 15:29
Dziękuję  Centrum Integracji za szybką odpowiedź.Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / bariery techniczne (6428 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill