www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / czuję się dyskryminowany (3260 - wyświetleń)
- Autor wlodeks Dodany 2008-03-12 14:28
Witam!
Chciałbym poruszyć kwestię dostępu do programów pomocowych pfronu. Chciałbym , byście podpowiedzieli mi, dlaczego z programów dofinansowujących zakup samochodu oraz komputeranie nie mogą skorzystać osoby z niektórymi chorobami psychicznymi? Czy działa tu może uogólnienie: "każdy chory psychicznie jest niezdolny do obsługi samochodu i komputera?" albo może:"ON psychicznie nie powinny być wspierane w dążeniu do integracji?" A może jakieś inne?
Drodzy decydenci! To jest nie do przyjęcia! Schorzenia takie jak agorafobia czy schizofrenia nie czynią człowieka niesprawnym intelektualnie, a nieco inny sposób patrzenia na świat może bardzo wzbogacić naszą kulturę! Wśród wielkich artystów niemało było ludzi poważnie zaburzonych, a przecież zostały po nich i nadal powstają wspaniałe dzieła! Komputer bardzo ułatwia pracę grafikom, kompozytorom, pisarzom i innym, ale trzeba się  nauczyć go wykorzystywać, a więc trzeba go mieć! Podobnie z samochodem: jak dojechać na kurs komputerowy do miasta? Jak później dojechać do pracy?
Drodzy ON! Proszę o głosy poparcia, by wreszcie znieść tę nierówność i by beneficjentami nie były ciągle te same osoby! Konstytucja gwarantuje nam równość, tymczasem mamy tu do czynienia z przejawem dyskryminacji, nie wolno tego tolerować. Na razie chciałbym się zorientować, jak wielu ludzi popiera moje zdanie, a potem zobaczymy, co z tym zrobić. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Milutka Dodany 2008-03-12 15:00
Witaj!!!
Nie mam pojęcia od czego to jest zależne.Jestem całkowicie zdrowa psychicznie i też nie mogę zdobyć dostępu do dofinansowania auta czy komputera.Nie mogę też zdobyć zaświadczenia na kurs prawa jazdy...Tu chyba nie chodzi o dyskryminację,a kłopoty zdrowotne ogólnie wszystkie biorąc no i leków jakie przyjmujemy.... Spróbuj telefonicznie porozmawiać z innym lekarzem lub pracownikiem PFRON.Wiem tylko ze z PFRON dzielą nas na trzy grupy ale jakie to nie wiem....poczekaj moze ktos odpisze wiecej......

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-12 22:00
Epilepsja równiez,ciżękie nadciśnienia,depresja oraz wiele innch chorób uniemozliwia prowadzenie samochodu,ze wzgl. na tzw. ciężkie leki .Podejdz do tego nie jako osoba dyskryminowana,lecz chora ,której leki uniemozliwiaja prowadzenie wszelkich pojazdów.Tu nie chodzi o Ciebie,ale o innych uzytkowników,którzy mogą znalezść sie w niebezpieczeństwie.Natomiast zupełnie nie rozumiem braku dofinansowania do komputera.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-03-13 09:45
Takie samo niebezpieczeństwo może nas spotkać od kierowców mocno posuniętych w latach, którzy nie zdają sobie sprawy ze swoich  ograniczeń (nie tylko leki, ale również gorszy refleks i wiele wiele innych związanych ze starzeniem się organizmu). 
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-13 10:38
Nie wyobrażam sobie jazdy autobusem z 65-letnim kierowcą w dalszą podróż :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-03-13 10:53 Zmieniony 2008-03-13 11:17
Taki kierowca ma (a może powinien mieć) aktualne badania dopuszczające do pracy. Gorzej jest z  kierowcami, którzy dostali prawo jazdy kilkadziesiąt lat temu i nikt nie bada ich sprawności.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / czuję się dyskryminowany (3260 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill