www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wyznaczanie Miejsca Parkingowego (4715 - wyświetleń)
- Autor mariuszb Dodany 2008-03-14 15:16
Zwróciłem się do zarządcy budynku (Syndyk masy upadłości TBS Inwestor sp. z o.o. w Koninie) o wyznaczenie miejsca parkingowego na zarządzanym przez niego terenie, ponieważ mam 10 letniego syna z głębokim porażeniem mózgowym a jestem mieszkańcem tegoż bloku i otrzymałem odpowiedź ustną że "pani Syndyk nie widzi możliwości wyznaczenia miejsca dla niepełnosprawnych i jeżeli chcemy to możemy wykupić miejsce z kopertą pod nasz samochód." Dodam, że podanie z orzeczeniem o niepełnosprawności dołączyłem na piśmie! Parkingi wokół bloku są na 30 samochodów a w bloku mieszkają 52 rodziny, sąsiedzi są na tyle uprzejmi, że zazwyczaj zostawiają miejsce dla nas.

Proszę o pomoc i wskazanie jakie konktretne przepisy prawa budowlanego nakazują wyznaczanie miejsca dla niepełnosprawnych, z odwołaniem do źródła prawa - może to pomoże ! 
mariuszb
Nadrzędny - Autor nikka55 Dodany 2008-03-16 01:07 Zmieniony 2008-03-16 01:33
Znalazłam taką informację http://www.moto.pl/niepelnosprawni/szablon.php?ids=685

Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane Art. 59a. pkt 2f mówi o "zapewnieniu warunków niezbędnych do korzystania z obiektu przez osoby niepełnosprawne, w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich - w stosunku do obiektu użyteczności publicznej i budynku mieszkalnego wielorodzinnego."

O ile dobrze zrozumiałam dotyczy to nowobudowanych obiektów.
Nadrzędny Autor mariuszb Dodany 2008-03-18 09:44
Dzięki bardzo. Odmowa dotyczyła budynku z 2001r. Interweniowałem w wydziale architektury i urbanistyki miasta w Koninie. Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni bez zwłoki.
pozdrawiam,
mariuszb
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wyznaczanie Miejsca Parkingowego (4715 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill