www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / odwołanie a odebranie orzeczenia (5324 - wyświetleń)
- Autor AvAw Dodany 2008-03-20 12:53
Witam!
Ostatnio obniżono mi niepełnosprawność ze znacznego stopnia na umiarkowany. Plus jest taki, że tym razem wydano je na stałe. Mimo tego, chcę się odwoływać, bo tracę nie tylko w różnych dofinansowaniach, ale również bezpłatne przejazdy komunikacją i zniżki w PKP, na czym mi zależy. Moje pytanie: czy jeśli się odwołam, to jeszcze raz w Wojewódzkim Zespole przebiega cała procedura i mogą mi to orzeczenie jeszcze bardziej obniżyć albo zabrać czy nie, czy mogą tylko zostawić to lub podwyższyć do poprzedniego? Czy ktoś wie jak to przebiega w Wojewódzkim, czy też badają czy tylko przeglądają dokumentację i zasadność? Nadmienię, że tym razem w Miejskim przy orzekaniu pani doktor nawet mnie nie badała, w gabinecie byłam 5 minut (w tym rozmawiała przez komórkę) i stwierdziła jedynie, że mało tej dokumentacji jak na dwa lata :/
Będę wdzięczna za rady, opinie i sugestie.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-20 15:46
ciesz się że możesz ten stopień mieć nie każdy go może mieć
każdy b chciał mieć zniżki skoro zmienili ci stopień idz do pracy a wtedy będzie więcej kasy i nie żeruj na pieniądzach któryh i tak mało jest a są potrzebujący którzy choć by nie chcieli muszą z nich korzystać
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-03-20 23:31
Łoj, cześć Marcel! Co słychać?!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-21 11:56
podpisałam się kim jestem i odwal sie ode mnie nie jestem marcelem bo jestem kobietą szkoda że nie mam jak ci tego udowodnić
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-21 22:53
Zostałabym przy tym co mam.Renta na stałe,to naprawde bardzo duzo.
Nadrzędny Autor AvAw Dodany 2008-03-24 00:06
Nie mam renty na stałe. Napisałam, że chodzi o przyznanie stopnia umiarkowanego przez Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, a nie ZUS.
Nadrzędny - Autor AvAw Dodany 2008-03-24 00:13
Do Barabry Mycko: Przykre, że nie znając mnie wygłaszasz takie sądy. Nie wiesz kim jestem ani na co choruję. I jestem w 100% przekonana, że nie chciałabyś być na moim miejscu. Wierz mi, gdybym mogła, pracowałabym. A na zniżkach mi zależy choćby z tego względu, że mając stopień znaczny mogę dostać dofinansowanie na turnus dla opiekuna, jeśli dostanę tylko dla siebie to jest to równoznaczne z tym, że nie pojadę. I jeśli muszę się wybrać choćby do urzędu załatwić jakąś sprawę i muszę wyłożyć 10 zł na przejazdy komunikacją miejską, to biorąc pod uwagę, że renty mam 450 zł, jest to dla mnie dużo. Ja też nie chciałabym korzystać z takich dofinansowań, ale akurat jestem do tego zmuszona moją sytuacją i jestem w grupie tych potrzebujących.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-24 13:57
GDYBYŚ BYŁA W ODPOWIEDNIM STANIE ZDROWOTNYM NIE ZABRALI BY CI GRUPY
JA JESTEM NA 1 GRUPIE MAM MPD I RADZE SOBIE NA TYLE ILE MOGE WIECZNIE LUDZI KOŁO MNIE NIE BĘDZIE
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-03-24 21:23
A Ty, Basiu-Marcelu jesteś kolejnym przykładem osoby chodzącej na klęczkach na Jasną Górę, ale mającą gdzieś innych ludzi, ich los i potrzeby. To co z tego, że masz MPD??? Mogę powiedzieć, że nie jesteś chora, lecz mniej sprawna od innych - a to jedynie co najwyżej niedogodność życiowa (jak mawiał Marcel:)) a nie powód do otrzymania pierwszej grupy czy jakichkolwiek przywilejów. Ale nie powiem, bo nie o to chodzi.

Obawiam się, że i Ty się kiedyś zdziwisz, jak mogą być traktowane naprawdę potrzebujące wsparcia osoby w nieszczęściu - na każdego przychodzi taki czas... A skoro takie bzdury wypisujesz, jesteś po prostu kompletnie oderwana od rzeczywistości i zbyt wiele czasu spędzasz tam, gdzie go spędzasz. To sporo tłumaczy, ale niczego nie usprawiedliwia.
Nadrzędny Autor konkretna Dodany 2008-03-24 21:38
Pod tym postem podpisuję się obiema rękami.Niepełnosprawnośc nie oznacza choroby.Znam osoby głuchonieme,które sa zdrowe jak rydz.Nie oznacza to że głuchota nie jest dla nich
powaznym problemem.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-24 21:41
wielu ludziom pomogłam i pomagam jak moge
na klęczkach nie chodze bo nie dam rady część ide część wiozą mnie na wózku ale nie jest dla mnie ważne jak tam dotre ważne że moge w pielgrzymce uczestniczyć
a spędzam czas w różnych miejscach i jestem ciekawa jakie ty miałeś na myśli
pozdrawiam cię i nie gorączkuj się tak
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-03-24 22:30
Ano właśnie - Tobie wystarcza sam fakt uczestnictwa... Tak samo jak FAKT odmówienia wielokrotnie różańca - a to tylko fakty...
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-26 15:51
wyobraź sobie że rózanca na co dzień nie odmawiam tylko wtedy gdy mam go jako pokutę po spowiedzi a po za tym moim zdaniem modlitwa jest ważna ale by było dobrze to zarówno modlitwa jak i czyn jest potrzebny do tego by pomóc
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / odwołanie a odebranie orzeczenia (5324 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill