www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / co po Liceum Ogółnokszt.???-PILNE-proszę o pomoc (4032 - wyświetleń)
- Autor Zosia Dodany 2008-03-26 12:48
Witam serdecznie:)
Jestem mamą niepełnospr.córki.20-latki,z MPD.
Alicja rok temu ukończyła "ogólniak",zdała maturę,startowała na studia,ale została "na lodzie".Jesteśmy z Gdyni.Jakoś nie radzę sobie z tym tematem.Proszę o kontakt  z sobami,które potrafią nam pomóc w tym dla nas trudnym,ważnym momencie.
Szukamy fajnej,sprawdzonej szkoły policeal.,uczelni-dodam,że matma to "pięta Achillesa"Ali.Więcej inf po nawiązaniu kontaktu,
z niecierpliwością czekam na odzew-BARDZO BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA POMOC:))
Asia
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-03-28 19:36 Zmieniony 2008-03-28 19:38
A może dla pani córki- Ali będą dobre studia w trybie eksternistycznym ?
Ja tak studiuje :-)
Studia eksternistyczne to : ja dostaję płytki CD z wykładami i wiadomo ogladam je na DVD , robie notatki itp.
A na egzaminy jeździ sie do Warszawy i w 1 dniu zdaje sie egzaminy .
Uczelnia z Warszawy ma filię w Polsce i w tych filiach jest promotor tzw.opiekun .
Pisze pani że jestescie z Gdańska. Wiem że filia w, albo koło Gdańska jest.
Za studia płaci sie 280 zł miesiecznie.
Strona Uczelni na której można zobaczyc kierunki to www.sww.edu.pl
Nizej wypisze pani miejscowości w których filia Uczelnii się znajduje, a jak bedzie to miejscowosc w pani poblizu to moge podac namiary na pania która zajmuje sie studiami eksternistycznymi.
1. Kościerzyna
2. Grodzisk Mazowiecki
3. Krosno
4. Piotrków Trybunalski
5. Lubsko
6. Sierpc
7. Zambrów
8. Mińsk Mazowiecki
9. Czechowice- Dziedzice
10. Sulechów
11. Kożuchów

Uczelnia to Collegium Varsowiensis- Szkoła Wyższa Warszawska.
Jeszcze chciałam dodac ze z Uczelni można sie starac o stypendium dla Osób Niepełnosprawnych i inne stypendia.
Nadrzędny - Autor Zosia Dodany 2008-03-31 20:54
dziękuję za odp.,przemyślę propozycję chociaż wolałabym ,aby Ala mogła być na uczelni wśród ludzi,ona bardzo lgnie do "ziomków" i ma ogromna potrzebę bycia "w tłumie"
pozdrawiam
Asia
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-04-03 19:20
No to jest szeroki wybór Uczelnii jak również kierunków na Uczelniach w trybie normalnym.
Nadrzędny Autor Zosia Dodany 2008-04-14 09:33
Dziękuję za zainteresowanie:)
problem w tym,że nie wiemy co wybrać.
Napewno wiemy,że ma to być tryb dzienny,stacjonarny,że potrzebny byłby asystent soby niepełnospr,
Bardzo chcielibyśmy skorzystać z pomocy np.biura karier...doradcy zawodow.,czy coś podobnego,byle ta pomoc przekładała się na praktyczną pomoc- konkretnie(zawężając wybór do kilku KONKRETNYCH propozycji)fachowiec od spraw rynku pracy,możliwości istniejących uczelni podpowie jaką drogę edukacji wybrać(podając konkretne uczelnie lub szkoły policealne ew możliwość wykonywania potem pracy).
Byliśmy u doradcy zawodow.w "Integracji",rozmawialiśmy z pedagogiem szkolnym,z pracownikami Wydziału Oświaty(odesłali nas do Ministerstwa Edukacji) i właściwie nikt nic nie wie,albo wie tyle co nic.
Informator o szkolnictwie wyższym jest tak skonstruowany,że "szukam igły w stogu siana",jakbym szukała Swiatełka w dłuuuuuuugim ciemnym tunelu.
Dzwoniłam do gazety Metro,proponowałam,żeby napisali krótki artykuł i np.moją prośbę do np.uczących się niepełnospr.studentów,żeby się odezwali ,"od środka"podpowiedzieli jak pokierować dalej drogami Ali-nie uznali tego za dobry pomysł i ....dalej się miotam ...:-(
"Integracja"również odrzuciła moją prośbę...:-(
jeszcze się przymierzam,żeby zadz. do TV i porozmawiać z pewną reporterką regional.gazety...
kilka dni temu wysłałyśmy z Alą prośbę podobnej treści do dwóch prestiżowych szkół gdyńskich("ogólniaków"),ale narazie cisza...
bardzo mi ciężko poruszać się w tym obszarze,czuję się bezradna i wściekam się,że w naszym kraju ciągle jest tak trudno o konkretną pomoc
pozdrawiam
Asia-mama Ali
ps
Ala ma wiele zainteresowań-jest uzdolniona humanist.,interesuje ją psychologia,resocjalizacja,
najlepiej porusza się w świecie sztuki-film,teatr,muzyka,kino,media,książki-pomimo bardzo dużej wady wzroku,czyta je non-stop
porusza się na wózku ew przy pomocy ,jest samodzielna,ale w ograniczonym zakresie,wymaga pomocy w poruszaniu się na zewnątrz,w załatwianiu spraw (wszelkich),jest osobą niedowidzącą,ma epilepsję(ataki sporadycznie), dobrze funkcjonuje jeśli wszystko się jej pomoże zorganizować,
kocha ludzi
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / co po Liceum Ogółnokszt.???-PILNE-proszę o pomoc (4032 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill