www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / rozpoczęcie dzialalności gosp. - czy mam prawo do ulg? (4235 - wyświetleń)
- Autor AgnieszkaP Dodany 2006-07-31 09:23 Zmieniony 2006-07-31 09:27
Jestem rencistką o umiarkowanym st. niepełnosprawności. Mam okazję odkupić kiosk z prasą i innymi artykułami. Jednak ciągle sie zastanawiam czy podjąc ryzyko prowadzenia kiosku,ponieważ musiałabym opłacać pełne podatki i składki ZUS. Przeczytałam w sieci,że mogę sie starać o ulgi przy płaceniu podatku od dochodów (ok. 20%) oraz o obniżenie składek ZUS (dotacja z PFRON). Dzwoniłam do Urzedu Skarbowego i do ZUS i powiedziano mi,że nie mam prawa do ulg ani podatkowych ani z tytułu płacenia składek ZUS. Chciałabym,zeby ktoś rozwiał moje wątpliwości,i napisał jak to naprawdę wygląda. Pozdrawiam. Agnieszka
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-08-01 14:00
W związku z tym, iż odpowiedź na Pani pytanie jest dość rozbudowana, proponujemu kontakt z Centrum Integracja:
centrum@niepelnosprawni.info
Nadrzędny Autor KAZIMIERZ Dodany 2006-08-31 17:55
Witam .
Prowadzę dz.gospodarczą od 1991roku . Ja jestem osobą niepełnosprawną z grupą inwalidzką ( po kilku operacjach ) , mój wspólnik w 100% zdrowy i sprawny fizycznie . Nie przypominam sobie , aby kiedylkolwiek należała mi się jakakolwiek pomoc . Mało tego - kilka lat temu naszą firmę okradziono i pomimo strat wykluczających jakikolwiek dochód do opodatkowania , musiałem zapłacić pełną roczną składkę do ZUS !      ( pomimo braku dochodów z uwagi na kradzież ) . Tak więc witaj w Polsce kraju wielu mozliwości ... nowa bizneswoman :-)
pozdrawiam i życzę wytrwałości na własnej " zagrodzie "
ps. jako osoba niepełnosprawna zatrudniam w naszej firmie 8 osób w 100 % zdrowych fizycznie , daję im pracę i utrzymanie dla ich rodzin . Niebawem zatrudnienie wzrosnie o kolejne 3 osoby .   
Nadrzędny Autor chudini0505 Dodany 2011-03-14 07:38
Szukasz ciekawej pracy? Polecam stronę: http://ogniwo.net/ Tutaj jest wiele ciekawych ofert :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / rozpoczęcie dzialalności gosp. - czy mam prawo do ulg? (4235 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill