www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Projekt zmian w refundacji kosztów zatrudnienia ON (13436 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-04-01 14:57
Już od przyszłego roku w Polsce ma obowiązywać nowy system pomocy dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Zmiany wynikają z projektu nowego rozporządzenia Komisji Europejskiej (KE), które ma zastąpić obecne rozporządzenie nr 2204.

Przeczytaj cały artykuł: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/23182
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2008-04-03 19:33
Już od szeregu lat trwaja zmiany w dofinansowaniu płac Niepełnosprawnych. A co one dają? na dzień dzisiejszy niepelnosprawny pracuje jak murzyn jak chłop pańszczyźniany itd za marne grosze. Zyskami dzielą się w zakładach pracy chronionej prezesi rady nadzorcze księgowi i inni pracownicy notabene niepotrzebnie zatrudniani na stanowiskach dozoru administracji. Bo czy komu potrzebna jest w zakładzie fucha "pracownik kontroli wewnętrznej"? przecież to była figura zawsze dla prezesa by sam nie musiał się angażować w zagadnienia typu jak to moj dyrektor mawia Narad Roboczych " bo taki pracownik kontroli doniesie kto ma wątpliwości komu się cos nie podoba i czy bliscy podwaładni czasami we własnym zakresie nie robią przekretow pomijając właśnie naczelnego. Prezes zarobi średnio miesięcznie okolo 50tyś zł a taki rencista niepełnosprawny 10 tyś ale rocznie. Przecież to jest jawny wyzysk i tu nie ma Unii Europejskiej a jedynie slusznie postawiona sprawa by przejścia robic powoli chyba tylko dlatego by się prezesi ze swoimi księgowymi polapali jak ico można ominać i zagarnac. Paranoja gdzie sprawiedliwość już nie mówie ta prawdziwa sądowa ale ta wałkowana szeroko Papieska?
Jest tyle spraw w tej jednej sprawie że naprawdę aż dziw że nikt wprowadzający niew widzi jakie i dla kogo plyną korzyści bo napewno nie dla niepelnosprawnego któremu w dodatku nie wolno isc na zwolnienie lekarskie a najlepiej mby pracowal na umowe zleceniei o nic nie zabiegał.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-04-03 21:08
I skąd ja to znam???
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-04-04 08:03
witam

znowu nas oszukają , zresztą jak ostatnim razem................
Nadrzędny - Autor Wielki przedwieczny Dodany 2008-04-07 11:55
A czemu nie pójdziecie do pracy do normalnego zakładu pracy, najlepiej nie wspominając zupełnie że nie jestescie ON niczego nie żadając prócz godziwej płacy za dobrą pracę?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-04-07 12:02
PRZE ARTYSTA . NIE WSPOMINAJCIE ZE JESTESCIE ON. A JAK KTOS NIE MA GLOWY TO JAK TO UKRYC??
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-07 12:21
Był taki podobno  pilot co to normalnie  bez nóg i rąk latał..  Tyle tylko ze to było w ruskim filmie..
Cos takiego proponujesz..??

Nie widomi będą  malować obrazy niesłyszący będą komponować i śpiewać  mozna .. grać na organach kościołach.. etc
Można czemu nie..   

Ty zaczniesz pierwszy..??
Nadrzędny - Autor Wielki przedwieczny Dodany 2008-04-07 16:27
jak ktoś nie ma głowy to rzeczywisci ema problem

godunow  --> a zdziwisz sie jak ci powiem ze pracuje w komercyjnej firmie, jako zwykly pracownik a mam umierkowany stopien (bez renty). Choc pracodawca wie nieoficjalnie ze nie jestem na 100% zdrowy to nic go nie obchodzi ta kwestia póki nie pokazuje orzeczenia. Jak ktos pracuje w zpchr to niestaty musi sie liczyc z tym ze nie jest pracownikiem a dodatkiem do dofinansowania z pfron. wiekszosc (nie wszyscy oczywiscie) ale wiekszosc ON mogla by pracowac wzwyklych firmach a nie w zpchr z ktorych czesc to po ptostu niewolnictwo i wyzysk. Skoro to wiecie to po co sie tam paujecie?

ps. co do nieslyszacych kompozytorow to proponuje przeczytac biografie Bethovena - podobno mozna.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-07 17:57
Wspomniany wirtuoz nie był głuchoniemym ale stracił słuch  pod koniec życia . i  dlatego pisał dalej.. symfonie etc.

Co do orzeczenia o niepełnosprawność..  Mnie gdy by  na stan zdrowia  lekarze a  nie ZUS pozwolił dorobić 4 lata w  wykonywanym zawodzie to ZUS nie płacił by mi  niecałe 1500 złotych renty tylko ponad 3 tysiące. złotych  emerytury na rękę  Przebywając od 15 lat na III grupie inwalidzkiej   dorabiam też prawie przez 15 lat i ani jednego dnia nie pracowałem w zakładach pracy chronionej..  Czy na stanowisku które by było dofinansowywane z tytułu mojej niesprawności..
Zus który mi płaci rentę ma czysty Zysk na mnie..  Bo tak od   7 lat musiałby mi płacić pełną emeryturę górniczą.. prawie 3 razy tyle ( brutto niż obecnie)

Ty nie rozumiesz istoty. rzeczy 
Przykładowo
Bylem pianistą straciłem rękę straciłem możliwość wykonywania wyuczonego i wykonywanego wcześniej zawodu..  Z tego tytułu  jestem niezdolny do wykonywania  wyuczonego zawodu co w konsekwencji daje niesprawność..  Fakt mogę z jedną ręka pracować w innym zawodzie.. a le nie zmienia to faktu że  nie jestem osobą niepełno sprawna..  I nie mogę wykonywać tego zawodu do którego zostałem przystosowany wykształcony etc.
I ta renta jest częściową  rekompensatą za uszczerbek  na zdrowi..
Bo jako człowiek  zdrowy przez 20 lat płaciłem składki .. Pytam sie poco..??
Skałki  ZUS płaci sie też po to ze w razie  wypadku niesczeźnięcia  nie zdechniesz z głodu pod płotem i renta jest takowa jałmużna i to wcale nie wymyślona przez socjalizm jak sie co poniektórym wydaje. Ze przy swojej ułomności potrafisz cos do tego chlebka dorobić . To tylko świadczy dobrze o  człowieku..

Nadrzędny - Autor Wielki przedwieczny Dodany 2008-04-07 21:15
Godunow --> a powiedz mi proszę gdzie ja pisze cokolwiek o rencie i o zasadach jej przyznawania? Pisze jedynie ze sam nie mam i zachęcam do szukania pracy poza Zpchr - na normalnym rynku pracy.

Co do Bethowena - to nie wiem nie znam sie ale sadze ze zazwyczaj ludzie staja się niepełnosprawni w czasie życia a nie od poczatku. Oczywiście przykład jest z mojej strony durny i prowokacyjny - bo przyrownanie geniusza do zwykłego człowieka jest bez sensu

po co płaciles składki na ZUS - no nie wiem pewnie po to byśmy mieli najwiecej w europie rencistow którym sie należy po małym świadczeniu. Mam odmienną filozofie renty - jak dla mnie to swiadczenie powinno wyrownać twoje wyzsze koszty utrzymania - leki, rehabilitacje, sprzet + dać ci szanse przekwalifikować się. Rzeczony przez ciebie pianista bez reki nadal może być dydaktykiem gry, dyrygentem czy kimś innym jełśi dostanie szanse przekwalifikowania się.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-08 07:32 Zmieniony 2008-04-08 07:40

> po co płaciles składki na ZUS - no nie wiem pewnie po to byśmy mieli najwięcej w europie rencistow którym sie należy po małym świadczeniu.<


Jest kolejny mit lansowany przez pewne środowiska polityczne.. i nie tylko
Dane za 2006 rok ( bo takimi  dysponuję  ) mamy około 1,5 miliona rencistów z rentami Z tytułu niezdolności do pracy..  około miliona to pozostałe renty   to jest rodzinne ( zazwyczaj na dzieci po zmarłych rodzicach.. i renty socjalne i w tej ostatniej grupie zazwyczaj są to ludzie młodzi  warto przeorganizować i tym ludziom pomóc sie wykształcić aby mogli normalnie zarabiać a nie całe życie żyć za parę groszy..  Mamy natomiast niespotykaną na skalę światowa   armię emerytur  . Emerytur pomostowych etc. około 9 milionów   średni emeryt w Polsce ma 57 lat  najniższy na świecie.. współczynnik.. W wieku 40 lat można w Polsce zostać pełnym emerytem.. To ten system trzeba leczyć  i skończyć z mitologią że to lewi renciści wykańczają budżet.. Jest to wygodna teza ale ona nie potwierdza sie z statystyką

>> dać ci szanse przekwalifikować<<<


To też kolejny mit  .. iluś tam przekwalifikujesz i oni podejmą samodzielna pracę na rynku  otwartym ale jest wile ludzi  ( i to raczej zdecydowana większość) chorych przy których  wymagana jest obecność innych osób odpadają więc wszelkie stanowiska samodzielne.  Inna sprawa ,że takiemu  stanowi rzeczy  winne polskie prawo które nie wymusza na pracodawcach tworzenie stanowisk pracy  dla osób niepełnosprawnych tak  np. jest w krajach starej UE..  Gdzie pracodawca musi tworzyć miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych , brak takich miejsc skutkuje wysokimi podatkami czy podobnymi opłatami..  Takie rozwiązanie korzystne jest i dla państwa i dla pracodawcy  bo osoba niepełnosprawna potrafi firmie tez przynieś   odpowiedni zysk..  W Polsce idzie sie na łatwiznę pod każdym wzgledem rzuca sie pare groszy ON i po problemie..
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-05 00:21
Godunow....

Tu masz 100% racji
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Projekt zmian w refundacji kosztów zatrudnienia ON (13436 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill