www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Ile razy w roku na oddział rehabilitacyjny? (14734 - wyświetleń)
- Autor martas Dodany 2008-04-01 16:00
Witam!!!

Jestem ciekawa cvzy ktoś wie ile razy w ciągu roku można iśc na oddział rehabilitacyjny do szpitala. Dojazdy nie wchodzą w grę bo nie mam jak dojechać. Słyszałam że można składać skierowanie na oddział dwa razy do roku ale wiem że niektóre osoby są częściej. A może zależy to od rodzaju schorzenia i indywidualnych potrzeb? jestem po operacji i ciągła rehabilitacja w pierwszym roku po niej jest bardzo potrzebna.
I jeszcze mam pytanie czy mogę w ciągu roku składać wniosek na oddział do kilku szpitali czy tylko do jednego? Może być tak że dwa razy do roku w jednym szpitalu i w innym na przykład dwa razy czy jak się NFZ dopatrzy to potem nigdzie się nie będę mogła rehabilitować?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-04-03 11:00
Szanowna Pani
Pani pytania są bardzo istotne i bardzo ważne. Słusznie obawia się pani reakcji NFZ. Ja również, bardzo często korzystałem z pobytu na oddziałach rehabilitacyjnych w szpitalach.

>Jestem ciekawa czy ktoś wie ile razy w ciągu roku można iść na >oddział rehabilitacyjny do szpitala.


Zależne jest to od stanu zdrowia pacjenta, od zakwalifikowania go przez specjalistę na oddziale, od miejsc na oddziale i od rodzaju skierowania.
Wiele oddziałów wprowadziło akceptowanie skierowań tylko tych, które zostały wystawione zaraz po pobycie na oddziale chirurgicznym, gdzie był wykonywany zabieg operacyjny. Co prawda nie wszystkie oddziały to wprowadzają, lecz taka wybiórczość w wielu oddziałach występuje.
Co do częstotliwości pobytów w oddziałach rehabilitacyjnych, to ta kwestia zależy od:
a)  Akceptacji odpowiedniego skierowania.
b)  Stanu zdrowia.
c)  Ilości miejsc w oddziale.
d)  Znajomości prywatnych.
e)  Zasobnego portfela.

>I jeszcze mam pytanie czy mogę w ciągu roku składać wniosek na >oddział do kilku szpitali czy tylko do jednego?


Jeśli w szpitalnych oddziałach rehabilitacji, honorowane są skierowania niekoniecznie bezpośrednio z oddziałów szpitalnych gdzie wykonywany był zabieg, to może Pani składać skierowania, do różnych oddziałów z datą po poprzedniej rehabilitacji, jeśli stan zdrowia tego w dalszym ciągu będzie wymagał.
Lecz jeśli, oddziały wymagają skierowań na rehabilitacje, prosto z oddziału szpitalnego, gdzie wykonywana była operacja, to przesyłając skierowanie, jest ono ściśle odnotowywane i nie ma Pani możliwości ponownie takowe otrzymać, chyba że, ( co Niedar Boże), znowu znajdzie się pani na oddziale szpitalnym w celu wykonania jakiegoś zabiegu operacyjnego).
Innymi słowy. Oddziały szpitalne, rehabilitacyjne, same wprowadzają, rodzaj honorowania skierowań. Trzeba o to pytać. Chyba że posiada Pani prywatne znajomości, umożliwiające załatwienie sprawy poza całym tokiem.
Pozdrawiam i Życzę powodzenia
Nadrzędny Autor martas Dodany 2008-04-03 14:19
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Spróbuję pójśc do poradni rehabilitacyjnej i zapisać się potem na oddział do najbliższego szpitala. Z tergo co Pan pisze wynika że powinien NFZ sfinansować pobyt więcej niż w jednym szpitalu bo u mnie w miejscowym nie jest wymagane skierowanie wyłącznie od lekarza po operacji.
CZyli mam rozumieć że w takim przypadku  można  korzystać więcej niż dwa razy do roku.
Na czas oczekiwania nie mam wpływu więc poczekam tyle ile będzie trzeba(niestety)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Ile razy w roku na oddział rehabilitacyjny? (14734 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill