www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta rodzinna na stałe? (2678 - wyświetleń)
- Autor arek84 Dodany 2008-04-02 12:29
Witam serdecznie

Mam 24 lata, posiadam umiarkowany stopien niepelnosprawnosci, stopien przyznany w wieku 18 lat, niepelnosprawnosc istnieje od urodzenia. Otrzymuje rente socjalna. studiuje.

Posiadam takze rente rodzinna po tacie. Wyczytalem w przepisach cos takiego:
"mają prawo do renty rodzinnej:
osoby bez względu na wiek, jeżeli stały się całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji lub całkowicie niezdolne do pracy w okresie do 16 roku zycia lub jezeli ucza sie do 25 roku zycia"

Z tego co wiem umiarkowany stopien niepelnosprawnosci = całkowicie niezdolny do pracy, a wiec spelniam warunki otrzymywania renty bez wzgledu na wiek.

niestety Panie w Zusie walbrzyskim, dosc niewykwalifikowane, nieznajace przepisow po dluzszym namysle odpowiedzialy, ze "jezeli ma pan umiarkowany stopien niepelnosprawnosci to panu sie nie nienalezy, musi pan przed naszym lekarzem orzecznikiem starac sie o calkowita niezdolnosc do pracy, ale wie pan... pan niespelni raczej tych warunkow, chyba, ze pan ledwo zywy wejdzie do lekarza orzecznika"

Przyjaciele prosze o wyjasnienie, kto tu ma racje, ja czy Pani z Zusu? Czy przepisy pozwalaja mi na otrzymywanie renty rodzinnej bez wzgledu na wiek?

Dziekuje za informacje!
Nadrzędny Autor beti2335 Dodany 2008-04-02 17:21
Witam
Niezdolnosc do pracy a stopien niepelnosprawnosci to dwie rozne sprawy i panie w zusie maja racje jesli chcesz uzyskac niezdolnosc do pracy musisz stanac przed lekarzem orzecznikiem.
pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta rodzinna na stałe? (2678 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill