www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / proszę o poradę. (5055 - wyświetleń)
- Autor jol Dodany 2008-04-04 09:33
jestem matką 16 letniego niepełnosprawnego dziecka.w 18 miesiącu zycia na skutek długiego napadu padaczkowego doszło u dziecka do niedotlenienia mózgu a w konsekwencji do regresu w rozwoju.dziecko  przestało chodzić , mówić ,komunikowac się w jakikolwiek sposób. od tego czasu minęło 14 lat . niedawno córka miała orzekane stopień niepełnosprawności w którym orzeknięto ,że podlega pod znaczny stopień niepełnosprawności z czym należy się zgodzić. moim problemem jest to, ze od 7 lat posiadam zniżkę na abonament tel. a teraz po okazaniu orzeczenia tą zniżkę stracimy, gdyż pani orzecznik nie wpisała symbolu niepełnosprawności zaburzeń mowy czyli 03-L. odwołałam sie od decyzji i otrzymałam następne orzeczenie bez tego symbolu.PRZYSŁUGUJE MI PRAWO ODWOLANIAod decyzji do wojewódzkiego orzecznika -70km od domu z dzieckiem sparaliżowanym na wózku inwalidzkim bedę zmuszona pojechac autobusem do którego musze dojśc pieszo 1,5km. w orzecznictwie powiatowym stwierdzono że na orzeczeniu mogą znajdować się tylko 3 symbole.mam już dosyc tej całej biurokracji tego bezsensowego prawa z którym trzeba walczyć i być z wszystkim na bieząco ponieważ czego nie dowiesz sie sama nikt ci w tym nie pomoze!MOŻE KTOŚ KTO USTANAWIA TE ZASADY PRZECZYTA MOJ LIST I SPRÓBUJE ZMIENIĆ LUB WPLYNĄC NA OSOBY KTÓRE REGULUJĄ DANE USTAWY.wydaje mi się ,że orzeczenie o niepełnosprawnosci powinno być dokumentem wspomagającym  niepełnosprawnych a orzeczenie które my uzyskałyśmy tylko nam zaszkodz!
Nadrzędny Autor konkretna Dodany 2008-04-11 21:57
Będę brutalna.Politycy nie wchodzą na takie strony.Oni wolą lekko,łatwo i przyjemnie.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-12 09:39
A MOŻE PRZEJŚĆ SIĘ DO ZUSU POKAZAĆ ORZECZENIE  NIECH PRZYJDĄ DO DOMU ZOBACZĄ CÓRKĘ I  WPISZĄ TO CO TRZEBA
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2008-04-12 10:08
To zależy od lekarza wypisującego zaświadczenie czy dana osoba jest zdolna do odbycia,podrórzy na komisje lekarską czy nie jest zdolna na odbycie takiej podrórzy,tak było w moim przpadku i komsje lekarską miałem w domu,życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-12 10:29
KTO PYTA NIE BLĄDZI KTO SZUKA ZNAJDUJE
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-04-13 21:25
Empatia zaiste porażająca... jak zwykle.
Nadrzędny Autor hala63 Dodany 2008-04-19 18:15
Jol,sama napisałaś cyt;"tą zniżkę stracimy" więc jeszcze jej nie straciłaś czyli nic niw wiesz.Ja tez mam taka zniżke na syna.I gdy poczta zmieniala zasady nie miałam żadnych problemów.Idż na pocztę i dopytaj co i jak? Oile wiem to taka ulga jest na czas nieokreślony więc jaki problem?Dlaczego masz im przedstawiać orzeczenie? A jeśli chodzi o  końcówkę Twojej wypowiedzi to trzeba pisać osobiście di ministarstwa,rzecznika osób niepełn. bo tu to tylko my sobie możemy ponarzekac.asprawy urzędowe trzeba załatwiać na piśmie.Przynajmniej Ci ktoś odpowie. Wiem to z doświadczenia.A im więcej będziemy pisać to tym bardziej będą się z nami liczyć, A jak będziemy cicho siedzieć tzn. jest nam dobrze.Zachęcam do pisania o swoich problemach.Adresy są w internecie,wystarczy poszukać. Powodzenia!
Nadrzędny Autor Zosia Dodany 2008-04-22 09:23
do "jol":-)
Witaj
miałam niemaj identyczną sytuację.pisząc skrótowo-miałam do stracenia o wiele więcej przez decyzję bez symboli.Dużo nerwów mnie to kosztowało,biegania i kserowania na nowo wszystkich załączników,ale złożyłam drugi raz papiery na komisję-tym razem do Powiatowego Centrum Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności.Niewiem ile w tym prawdy,ale orzecznik ZUS-owski nie ma obowiązku wpisywania na orzeczeniu symboli-bo to nie jest potrzebne do renty z ZUS-u-a ich tylko to interesuje i to należy do ich obowiązku.
Jeżeli chodzi o symbole niepeł.,które przecież są niezbędne do wielu ważnych innych spraw urzęd-np do programów PFRON-owskich,do otrzymania świadczenia pielegn.z tyt.opieki nad dzieckiem niepeł.systenta osoby niepeł.na studiach itd-wpisano mi wszystkie trzy na nowym orzeczeniu-ale warto o tym samemu powiedzieć-przypomnieć lekarzowi orzecznikowi zanim wypisze orzeczenie i sprawdzić od razu przy jego odbiorze czy wszystko jest prawidłowo zapisane.Niedawno ktoś wspominał o przekręconej literze w nazwisku i poważnych niemal nieodwracalnych tego skutkach.Niestety -człowiek jest ułomny i popełnia błędy.
Szkoda,że często konsekwencje dźwigamy my rodzice dzieci niepełnospr.,a nie jakiś "niefrasobliwy" urzędas,ale...niestety ,tak jest...
pozdrawiam i życzę siły do walki
Matka Polka
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / proszę o poradę. (5055 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill