www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / praca-czas przerwy (2170 - wyświetleń)
- Autor BERTO45 Dodany 2008-04-05 14:44
witam,mam 1.zapytanie-jaki jest wymiar czasu przerwy dla os.niepeł.pracującej w zakł.pracy chronionej?pracuję zdalnie.w poprzednich 2.zakł.było odpowiednio w pierwszym-1.godz.a w drugim-30.min.z tym,że po kazdej pełnej godz.było 5.min.przerwy.pozdrawiam serdecznie z warszawy os.życzliwe.
Nadrzędny - Autor BERTO45 Dodany 2008-04-07 08:26
Ewa Karaś
Redaktor Serwisu Prawa Pracy
tel. 022 531 49 99
tel. kom 600 885 234
e-mail: ewa.karas@infor.pl
www.infor.pl

INFOR PL S.A.
ul. Okopowa 58/72
01-042 Warszawa
WITAM,już nie potrzebuję wyjaśnienia,dostałem wiad.dzisiaj po 8.rano od powyższej miłej Pani,ledwo napisałem tam na forum a za paręnaście munut była odpowiedz.Tak SZanowna INTEGRACJO,tak się pracuje,a od WAS kiedy bym dostał odpowiedz?a odpowiedz brzmi:30.min.plus 15.na gimnastykę,ale koleżanka z pracy wyczytała w kodeksie pracy,że nawet 1.godz.przerwy sie należy.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-04-11 14:00
Przepraszamy za zwłokę w odpowiedzi na pytanie. Jednocześnie uprzejmie informujemy, ze udzielona odpowiedź jest niezgodna z obowiązujacym stanem prawnym.
Zgodnie z przepisami ustawy kodeks pracy Art. 134. Jeżeli dobowy wymiar czasu pracy pracownika wynosi co najmniej 6 godzin, pracownik ma prawo do przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut, wliczanej do czasu pracy. Natomiast zgodnie z przepisami ustawy o o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych/ Dz.U.97.123.776 z poźniejszymi zmianami/ osoba niepełnosprawna ma prawo do dodatkowej przerwy w pracy na gimnastykę usprawniającą lub wypoczynek. Czas przerwy wynosi 15 minut i jest wliczany do czasu pracy.
Zatem osoba niepełnosprawna , jeżeli jej dobowy wymiar czasu pracy wynosi co najmniej 6 godzin, ma prawo do  30 minut przerwy w pracy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / praca-czas przerwy (2170 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill