www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od orzeczenia i komisji ZUS -wypłata renty (4721 - wyświetleń)
- Autor Kryscia Dodany 2008-04-09 12:35
W 2005 /51 lat/ miałam operację rak płuca lewego,Powikłania Nerw X /błędny/zatrzymanie krążenia,renta całkowita niezdolnosc do pracy przyznawana co roku. Niezdolność do pracy 29.II.2008 orzecznik ZUS zdjęła mi gr na częściową niezd.do pracy ,ale dała na 5 lat ,do r 2010. Odwołałam się do Komisji,31.III.2008  ale ta tylko przeczytała ,że utrzymuje poprzednią w mocy.Obecnie czekam na decyzję pisemną ,jak się dowiedziałam na forum to będzie 30 dni.Planuję odwołać się do Sądu.ALE  MAM PYTANIE może ktoś wie ,czy ZUS będzie wypłacał np zmniejszone świadczenia jakie mi przyznano.Czy jeszcze 30 następnych dni do sądu.  Jeszcze dodam,że orzecznik ZUS była bezinteresowna ,ale te od Komisji to wstrząs o co oni pytają same bzdety.Kto tych konowałów zatrudnia,to są ludzie bez dusz.Mnie mówili w kółko ,że nie ma przerzutów nie ma choroby ,a powikłania /przewodu pokarmowego,gastryczne/to nie choroba z tym mogę pracować.Pytali ile ,i gdzie pracowałam,ogladali czy nogi mi puchną,ciśnienie,ile razy rodziłam,i jakie mam zęby?.Rozebrali mnie do majtek i musiałam chodzic po brudnej podłodze.A do tego były głupie komentarze.To tak z grubsza.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-04-09 13:04

>MAM PYTANIE może ktoś wie ,czy ZUS będzie wypłacał np zmniejszone świadczenia jakie mi przyznan<


Komisja lekarska ZUS a przed taką  miała Pani przyjemność stawać . Wydaje decyzje ostateczną  która może tylko uchylić prawomocnym wyrokiem sądu. ( Po 30 dniach)
Ma pani 30 dni na złożenie pozwu do sadu pracy . W ciągu tych 30 dni   główny orzecznik ZUS (oddziału ZUS) może zmienić decyzję komisji lekarskiej .  na korzyść Pani ( tylko ) w takim przypadku powiadamia panią i  nie wysyła papierów do sadu. Powiadamia Pania   odrębnym pismem o swojej decyzji
Tak to wygląda prawnie..
Czyli wypłacana jest ta przyznana renta i trwa postępowanie sądowe
Nadrzędny Autor Lukawski Dodany 2008-04-09 14:39
Witam!
Więc jest taka kolejnośc:
1.Lekarz orzecznik ZUS
2.Komisja Lekarska ZUS
3.Sąd Wydział d/s ubezpieczeń
4.Biegli lekarze sądowi
5.Sąd wydanie wyroku (jeśli wyrok niekorzystny dla Ciebie)
6.Sąd Apelacyjny II instancji (jeśli wyrok niekorzystny dla Ciebie)
7.Sąd Najwyższy (kasacja wyroku z udziałem Radcy Prawnego lub Adwokata)
Życzę powodzenia, również dużo zdrowia i pieniędzy musisz to wszystko posiadac aby to zaliczyc.
Ja to w większosci zaliczyłem i zrozumiałem gdzie jest moje miejsce.
Pozdrawiam:AŁ
Nadrzędny Autor Lukawski Dodany 2008-04-09 14:40
Witam po raz kolejny.
Zapomniałem, że musisz pilnowac terminów (bardzo ważne).
Pozdrawiam:AŁ
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od orzeczenia i komisji ZUS -wypłata renty (4721 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill