www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / BANER IPJM MA ZNAMIONA FASZYZMU I NIENAWISCI DO POLSKIEGO (32055 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor migowy Dodany 2008-04-14 01:31
-----------------------------------------
Każdy język migowy jest systemem.---> System znaków umownych które można wyrazić mowe.. Umawiają się że na "tą" rzecz tak będą migać. Naturalny język migowy jest nawet młodszy od SJM . Dzisiaj postep Internet zloty spotkania ujednolicają NJG. W różnych miastach roznie migali. Różnica polega na gramatyce. Naturalny jezyk Głuchych nie ma polskiej gramatyki. Stowarzyszenie o nazwie IPJM( od roku 2004) chce przejąc nazwe PJM dla naturalnego jezyka głuchych. Znamina nienawiści ....
----------------------

wszyscy glusi ktorzy sa oburzeni banerem
link
http://faszyzm.jof.pl/

niech zglaszaja to do wszystkich urzędów
szkół organizacji nawet do prokuratury i na policje
(ja wysłałem dwa email) Wasz głos też jest ważny

jesli uwazaja podobnie że to ma znamiona Faszyzmu
(nie chca polskiego jezyka

faszyzm jest scigany prawnie w polsce
zobacz baner

[img]http://members.lycos.co.uk/ipjm/faszyzm.gif[/img]

kto odpowiaa za taki baner ?

żadamy ukarania winnego pod banerem kryje sie dyrekcja onsi i IPJM
nie pozwilimy zeby Faszyzm sterowal gluchymi

http://members.lycos.co.uk/ipjm/faszyzm.gif

Posłuchaj. wcześniej czy póżniej takie głosy się pojawią.

Jeśli moje przypuszczenia sprawdzą się, że to są znamiona Faszyzmu ,

Państwo Polskie nie powinno dofinsowywać Onsi i IPJM (tepić to, tak
robią na całym świecie)

na polskiej domenie mniem sądzić Faszysci domagają się zlikwidowania
polskiego jezyka

oderwanie się jezykowo od IV Rzeczypospolitej będzie oznaczłow
Getto gluchych

jesli OnsiI (moze tez IPJM. czyj jest baner) żadają Getta dla
głuchych...

Nie ma potrzeby , żeby człowiek słyszący(ciężko pracujący)
płacił z swoich podatkow na dozbrajanie Faszystów.
IPJM I OnsiI nie wie co czeka gluchego, potem jak nie bedzie znal
polskiego jezyka .

wazne pomysl !
co zrobi gluchy nie znając polskiego jezyka ?

http://migowy.blogspot.com/
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-04-14 08:12
A ja się obawiam, że to Ty w swojej wyobraźni tworzysz nieistniejących wrogów a problemy (jakie by one nie były) załatwiasz w sposób właśnie siejący nienawiść i bezrozumną niechęć.
Zaśmiecasz wszystkie fora tym swoim chaotycznym apelem, z którego kompletnie nic nie można zrozumieć. Samo "nagłaśnianie" nic nie da, jeśli za tym nie idzie merytoryczna dyskusja z osobami zainteresowanymi. Poza tym - kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie... Banalne, lecz prawdziwe...
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-04-14 09:11
Dla mnie to durnota ostatnia , nie warta naszego przygnębienia, to beznadzieja ten tekst , wcale tak nie jest -język migowy to normalność , jak każdy inny język , a jest ich na świecie  , liczba ogromna  x do potęgi .
ten co to napisał powinien zgłosić się od odpowiedniego specjalisty .....od leczenia ... ( wiecie czego)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-14 09:15
Ludkowie nie warto  nawet tego typu tekstu komentować najlepiej od razu wywalić w kosmos
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-04-14 17:00

>wazne pomysl !


>co zrobi gluchy nie znając polskiego jezyka ?>


To nie problem!!! Głuchy słyszy lepiej niż niejeden słyszący. Co do języka obcego??? ja spytam. Co zrobi słyszący nie znając języków obcych choć jednego??? Głuchy zawsze sobie poradzi a słyszący???
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-14 17:02
Werbena nie denerwuj się!!!!!!!!!! :-))))))))))))))))))))))
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-14 20:53
bez komentarza
Nadrzędny - Autor migowy Dodany 2008-04-14 22:48
Nie wiem czy jestes kobietą czy facetem. . Daje Ci slowo ze pisze prawde. O calym problemie dowiedzialem sie z miesiac temu.
Czy wogole wiecie cos na temat jezyka migowego?
pewnie wiecie tyle ze kiedys w rogu TV ludzik migal i to wszystko na temat migowego.
Jestem osoba slyszaca nie mam nic wspolnego z PZG ani innym stowarzyszeniem

Ludzie Glusi nie mowia sa zamknieci ale to co odkrylem co tam sie dzieje (Getto Polskie Gluchych)

dreszcze przechodza po skorze.
zanim zaczniecie mnie dalej czytac przeczytajcie kilka zdan na tym linku

http://migowy.blogspot.com/2008/04/jezykowy-rasizm-gluchych-problemem.html

to wazne zebycie tamto przeczytali.
wszedzie kasuja te temat dlatego ktos mogl to zobaczyc w innym miejscu.
Sprawa jest powazna bo nie wiadomo kto za tym stoi.

NIE MOZE BYC TAK ZE LUDZIE BIJA SIE POD NASZYMI OKNAMI A MY NIE REAGUJEMY.

jedni drugich tepia osmieszaja sie
Ja urodzilem sie na terenie Rzeczypospolitej i jezyka polskiego sobie nie wybieralem.
podobnie glusi . Nie sa winni ze mowia tym czy drugim jezykiem
Co robic jak polowa gluchych woli System a polowa woli Naturalny Jezyk Gluchych.

INTERNET STAL SIE MIEJSCEM WALKI GLUCHYCH.

zrobcie test . podam wam forum IPJM .
na tym forum obierzcie sobie nika np "Love SJM" (Ban to pryszcz ale co dzieje sie w rzeczywistowci) Ci ludzie nie mają opieki
Za taki nick zostaniecie wywaleni z Forum. bo to jest forum sympatykow NJG.
www.deaf.pl Na tej  stronie mozecie tylko pochwalic IPJM kazdy inny wpis zostanie usuniety.
(SJM jak ktos nie wie to System Jezyka Migowego mowia tez Polski jezyk Migany nie mylic z migowym)

Rasizm, a ja wymyslilem nazwe tego co sie dzieje. i nazwalem to Antysyjmizm.
Czyli wrogosc do jezyka Polskiego.

Moge dac setki przykladow ze jest to rasizm !!!!!!

Ludzie nic nie wiedza o Gluchych . Dzieje sie to tak blisko nas ze nie wsposob w to uwierzyc ze nikt o tym nie wie.

Prosze was ludzie odpowiedzialni zainteesujcie sie tym.
Powiadomcie ludzi lub organy zeby to zbadali.

czy wam sie obilo o uszy "niemy protest" gluchych .
zobaczcie co kryje sie pod tym protestem
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-15 08:55 Zmieniony 2008-04-15 09:00

>NIE MOZE BYC TAK ZE LUDZIE BIJA SIE POD NASZYMI OKNAMI A MY NIE REAGUJEMY<


Fakt nie może tak być..  Ale bójka jest czynem prawnie zagrożonym ( Kodeks Karny) Kto wie   o takim czynie i nie donosi podlega karze etc  Tak stanowi KK.
A co tu mamy jedni  głusi  i drudzy głusi nawzajem sie  obrzucają inwektywami. ich problem by można rzecz..

1. Skoro Twierdzisz ze tam jest łamane  prawo  Rzeczypospolitej a konkretnie Kodeks Karny  ( rasizm podpada pod KK) To dlaczego tego faktu nie zgłosiłeś  do Prokuratury policji  etc.?????
. Dodam taki ciąży na Tobie obowiązek.. Ja przejrzałem  pobieżnie klika wątków na tamtym forum nie widziałem znamion  czynu prawnie zabronionego . Ale jak pisze przejrzałem  tylko kilka..  Jeżeli natomiast tam na forum zostały naruszone czyjeś dobra osobiste  to mamy do czynienie z powództwa cywilnego w takim  przypadku ma zastosowanie Kodeks cywilny i powództwo  indywidualne. Sąd decyduje o przestępstwie  lub nie..
2. Bywałem nawet moderatorem na różnych forach dyskusyjnych , brałem udział i zawsze powtarzam zawsze nie podoba mi sie to jak sprawy jednego forum wtrąca sie   inne forum.. 

>Prosze was ludzie odpowiedzialni zainteesujcie sie tym.


Powiadomcie ludzi lub organy zeby to zbadali.
<

A Ty to uczyniłeś  kogoś powiadomił..??

Bo mi to wygląda na zawieruchę wrzask etc..
Nadrzędny - Autor migowy Dodany 2008-04-15 11:26
Duzo napisales ale nie to chcialem zobaczyc.

Powiedz mi gdzie ma zglosic Rumun ze go wyzywają
Kto takim donosem bezdzie zajmowal sie
Z gory wiadomo ze znaczna czesc Polakow "Gardzi" Rumunami.

O nic wiecej nie prosze zebyscie samodzielnie to sprawdzili.
Slyszacy nigdy nie intersowali sie co dzieje sie wsrod Glychych.
Glusi po czesci sa niepelnosprawni wiec forum jest dobre.
Jesli myle sie to bloga o nazwie http://migowy.blogspot.com/  usune a ich Przeprosze.
Chce waszej Rady i opini.

GLUSI UZYWAJACY JEZYKA SJM  tez sa POLAKAMI jak MY
Ich brutalnie spolonizowano, Teraz jeszcze gnębią ich koledzy ktorzy są wrogo nastawieni do sposobu komunikowaniasie

TO TAK JAKBY POWIEDZIAŁ NA WSTĘPIE ŻE MAM CZARNĄ SKÓRE  to Admin tego forum nie powinien czytac co napisalem tylko to usunac.
A taka jest sytuacja ludzi uzywającego SJM . Ci Glusi nic nie mają ani Rozrywki ani wlasnych stron.
Kto za nimi stanie ? Widze ze ty nie chcesz

JESZCZE NIE JEST POWIEDZIANE ZE NIE OGLUCHNIESZ I jezyk migowy nie bedzie ci potrzebny.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-04-15 11:32 Zmieniony 2008-04-15 11:34

>
>>GLUSI UZYWAJACY JEZYKA SJM  tez sa POLAKAMI jak MY


>Ich brutalnie spolonizowano,>>


................ co Ty piszesz -co za słowa , (????????????) kim Ty w takim razie jesteś ???
wyjdź  z tego tematu.
Nadrzędny - Autor migowy Dodany 2008-04-15 11:38 Zmieniony 2008-04-15 11:51
Wiesz jak glusi mowia "
Szybciej pojde do Piekla niz zamigam SJM-em

tak tego jezyka nienawidza , ze wolalby umrzeć niz migać SJM.

Wszystko znajdziesz np Genezie " NIEMEGO PROTESTU" zrobionego przez gluchych
http://pl.youtube.com/comment_servlet?all_comments&v=0xN-XLy9VKA&fromurl=/watch%3Fv%3D0xN-XLy9VKA

http://pl.youtube.com/watch?v=e8cd1RJHtX8&feature=Responses&parent_video=0xN-XLy9VKA&index=0&playnext=1&playnext_from=RL

zobacz o co byl protest NIEMY Protest.

WERBENA ZOBACZ TROCHE GLEBIEJ A PRZEKONASZ SIE ZE MAM RACJE

PODAJ MI JAKIE BYLY NIE PRAWDZIWE INFORMACJE ZE GLUSI ZROBILI PROTEST ?!!!!
protest powstal ze migali SJMie ale to nie oficjalny powod ktory ja ci pisze
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-04-15 11:51
Po 1 ) wyjdź  z tematu
po 2 ) do kawiarenki idzie się na kawę i ciacho , właśnie ją pije -- a ten temat psuje mi smak .
Nadrzędny Autor migowy Dodany 2008-04-15 12:05 Zmieniony 2008-04-15 12:07
Ciekaw jestem  Werbena czy gdyby znęcali się psychicznie nad twoją rodziną np mamą czy córką .... Czy też byś jadła sobie  w tym czasie CIASTKO?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-15 12:12 Zmieniony 2008-04-15 12:25
Ty Dalej nie rozumiesz tematu .. To forum co to podlinkowujesz to forum prywatne.. I skupia   takich a nie innych głuchoniemych . Jezeli ktoś tam nie chce przebywać.. jego problem..
Swego czasu optymalni na forach cukrzycy i innchy tego typu stronach zbawiali świat  Proponując taka a nie inną diete..
Widze podobny problem  i w tym przypadku  jest pewna grupa gluchych i jest druga grupa jedni  drugim starają sie udowdnic lepszość i to jest błazenada.. 
zamiast współpracować ze soba..  Spór co jest ważniejsze czwartek czy środa  a moze wtorek ???

.>>szybciej pojde do Piekla niz zamigam SJM-em
tak tego jezyka nienawidza , ze wolalby umrzeć niz migać SJM.
<<

Pytanie istotne czy wszyscy głusi tak uważają  czy pewna  ich częsc  jeżeli tak to jaka..??
A może warto poznać obydwa te  języki..??
Jak znam polski mogę znac niemiecki rosyjski etc..

>Powiedz mi gdzie ma zglosic Rumun ze go wyzywają


Kto takim donosem bezdzie zajmowal sie
Z gory wiadomo ze znaczna czesc Polakow "Gardzi" Rumunami.<

A co Rumun z tym wspólnego..??
Nie widzę  żadnego związku..
Poczytaj dokładnie co napisałem w poprzednim pośćcie.. I sie zastanów  gdzie zostało złamane prawa i czy zostało złamane..w ogóle

>LUSI UZYWAJACY JEZYKA SJM  tez sa POLAKAMI jak MY


Ich brutalnie spolonizowano, Teraz jeszcze gnębią ich koledzy ktorzy są wrogo nastawieni do sposobu komunikowaniasie
<

Kim sie oni urodzili >>. chińczykami  Rosjanami.. etc..??
Rozumiesz znaczenie słowa spolonizować..?
Chyba nie bardzo rozumiesz  to słowo .. A może Ty i Twoja grupa to wy wlanie łamiecie prawo..??
Po tym wpisie by na to wyglądało..
Nie czujecie sie Polakami wasza sprawa..  ja mimo niepełnosprawności rozumiem słowo polonizować doskonale.. i jestem Polakiem  i tej nacji zawsze bronie ( mimo ich różnych wad)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-15 12:28

>Ciekaw jestem  Werbena czy gdyby znęcali się psychicznie nad twoją rodziną np mamą czy córką .... Czy też byś jadła sobie  w tym czasie CIASTKO?<


Kto się znęca  iw jaki sposób..??
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-04-15 12:44
godunow , my się na forum dłużej znamy ,
a, ten ktoś to tylko ........ zwady szuka .........
Nadrzędny Autor migowy Dodany 2008-04-15 13:40
Bardzo Cieszę się że  i dziekuje godunow Ciza poswiecenie kilku minut

Czy Ty zartujesz sobie ze mnie ?
Czy widzisz jaki jest temat tej rozmowy ?
Zobacz baner Instytu gluchych
http://members.lycos.co.uk/ipjm/faszyzm.gif

tak pisze do mie :

>GLUSI UZYWAJACY JEZYKA SJM  tez sa POLAKAMI jak MY<


Baner pokazuje ze chca jednego jezyka.

godunow gdyby edukowano cie przez 20 lat a potem ci powiedzieli ze twoj nie jest jezyk. Nie zaakceptowano by cie ze ty jestes gluchy bo migasz SJM-e. Powiedzono by po 30 latach chemy jednego jezyka. Twoj nie bylby brany pod uwagę. godunow  to nie jest znecanie sie.

Do procentow: To wiekszosc Gluchych woli uzywać NJG. (nie pisze ze NJG naturalny jezyk gluchych nazywa sie PJM to to tez ma znamiona nienawisci .Nazwa zostala 2004 przyjeta przez IPJM. to innny temat)

Czym rozni sie NJG od SJM np tym ze w NJG sa znaki nie tlumaczone , ma znaki nieprzekładalne na j. polski. Glusi uwielbiaja nimi migac. Gramatyka NJG jest zupelnie inna niz w jezyku polskim

Wine ponosi tez PZG bo robi kursy zostan Tlumaczem Gluchych.
Skonczylem kiedys(dawno) trzy stopnie . Na ich podstawie zostalem Tłumaczem Przysięgłym w Sądzie kazecie isc na policje na sadu. Przeciez Sady robią parodie z siebie.

Pytanie jak mozna uznac Tlumacza Przysiego Migowego na podstawie Papierku PZG. Nie da się zrozumiec Gluchego bo mają innny Język inną Gramatykę. Kazdy ktory skończyl jakiś kurs w PZG to wie ze nigdy nie zrozumiał Gluchego. Na kursie nie powiedzą ci ze Glusi używają innego języka. Placisz za coś czego nie masz !!!

POLONIZACJA GLUCHYCH. dalej nie wierzycie. Brzmi to troche nieprawdopodobnie . Musimy wytłumaczyc co to jest SJM. Glusi nie nazywają to nawet językeim (jest to przełożenie mowy polskiej na migi)

ZROZUMCIE ZE DLA GLUCHYCH GRAMATYKA POLSKA JEST BARDZO TRUDANA. łatwiej poslugują się i uczą np angielskim czy niemieckim.!!!

TEMAT RZEKA . MUSZE KONCZYC. ŻĄDANIE JEDNEGO JEZYKA JEST RASIZMEM. moim zdaniem w Polsce musza byc dwa rownorzedne jezyki migowe.
Dlaczego to o tym pisze. Dlatego zeby ktos znalaz sie i jednych i drugich złapał za "mordy" i uspokoił.

Ta nienawisc i Rasizm doprowadziła że zlikwidowano w TV ludzików którzy migali SJM-e.
Nadrzędny Autor migowy Dodany 2008-04-15 19:59
Pani Ellu ja pani zaraz na to odpowiem. Proszę jeszcze raz zwrocić uwagę na temat "BANER IPJM MA ZNAMIONA FASZYZMU I NIENAWISCI DO POLSKIEGO"

Jeśli chce pani zeby tu sie wypowiedział  i zmienił tylko dla Pani temat . Proszę bardzo.

A wiec Pani Ellu robi się autobusy z niskimi podjazdami . Kierowca  Autobusu musi podnieść "pupę"  z wygodnego siedzenia i tak ustawić wóżek zeby inwalida na wózku nie przesunal się.

Co jeszcze robi się Pani Ellu . Dziś nie powstanie budynek powyzej 4 piętra bez windy. Kazdy Urząd musi mieć podjazd lub widę.  Nie ma to musza wóżek wnieść na rękach.

Nawet swarza się miejsca pracy dla ludzi na wózkach. a niech pani mi pokaże Gluchego pracującego. Oni jak wspomniałem zyją w Gettcie. Jesli jest dziecko na wózku to uczy się w normanej szkole (integracja). Przystosowuje się bara sklepy nawet publiczne WC dla osob na wozku. (Proszę wejść do WC byle jakiego Marketu)

Chce pani Ellu wiecej ,podam więcej. To chyba wystarczy ?
Nadrzędny - Autor migowy Dodany 2008-04-15 14:21
Drodzy Czytelnicy Forum Niepelnosprawni.

Nie stoje po niczyjej stronie. Jestem neutralny.
Daje słowo , ze nie mam interesu ani nie czerpie korzysci z ich problemu.

Pomożcie Mi pomożcie Gluchym . Oni też są Obywatelami IV Rzeczyposlitej. Co mozemy zrobic to tylko nagłośnić problem. Glusi to są nasi Bracia , nasi Sąsiedzi, jednym slowem Ziomale lub Polacy.

To co Głusi ludzie przezywają . Więcej niż Horror

Dlaczego to o tym pisze. Dlatego, zeby ktos znalaz sie i jednych i drugich złapał za "mordy" i uspokoił.

Ci ktorzy dokuczają (Rasizm) bazują na tym że spoleczeństwo nic o tym nie wie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-15 15:22 Zmieniony 2008-04-15 15:29
Kurka wodna migowy a o co tu chodzi??? kto nad kim się znęca bo nie rozumiem? A ciastka to ja lubię nie powiem że nie... Werbena a może Ty mnie ciemna babę rozjaśnisz??? Nie czuję się gorsza od innych choć jak wiesz tego czy tamtego nie mam.......
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-04-15 16:18 Zmieniony 2008-04-15 16:32
Ellu -
gościowi coś nie leży ...........

wpadł i rozsypał sól ,

nie pisze dalej , bo nie ma o czym .........

pytanie ,czy on wie sam o czym pisze...?
.........................................................................................................................................................................................
Większość tu nas piszących , niesie COŚ , ale tego nie musi emanować , w  naszym spotkaniu w kawiarence idzie o coś innego, czy nie prawdaż.
.........................................................................................................................................................................................
Nadrzędny - Autor migowy Dodany 2008-04-15 16:24 Zmieniony 2008-04-15 16:48
Ella cieszy mnie ze Ciebie ten temat tez zainteresowal.

Głusi też są grupą niepelnosprawną. Wielu u Was problemem są nogi. U Głuchych problem jest z słuchemi mową. Dla inwalidów na wózkach robią podjazdy windy itd. Dla głuchych sprawą ktora by rozwiązała ich problem wydawałoby się zatrudnienie Tłumacza migowego. Wcale nie nie !

W Internecie można znaleźć strony np " Policjanici zapisali się na kurs migowy.". Oczywiście jest to PROPAGANDA. Policjant nigdy nie zrozumie Głuchego a głuchy Policjanta. Dlatego że używają dwóch różnych języków.
(np: kogoś kto zna wloski zatrudnic jako tłumacza norweskiego lub fińskiego. Nie mają nic wspólnego)

Pewnie widziałas ELLA ludzika w telewizorze w rogu ekranu tłumacza migowego. Teraz Cię ELLu zaskocze ze głusi go nierozumieli i nie lubieli. Skargi sympatykow NJG zobacz baner spowodowały ze zlikwidowano takie programy z tłumaczem migowym. (Glusi migajacy NJG mówili - skoro my nierozumiemy to dlaczego mają przywilej SJM-owcy.)

Edukacja Głuchych w Szkolach pokazuje jak na filmie ze odbywa sie w SJM.

http://pl.youtube.com/v/eNVKNcJ7RVY

Nie będe ich kopiował ale wypisalem różnice czyli wady i zalety jezyków migowych.
http://migowy.blogspot.com/2008/04/wady-i-zalety-jezykow-migowych.html

Dla Ciebie ELLU tak wytłumacze ze w Naturalnej gramatyce gluchy moze dogadać się z np Japończykiem lub dowolnym głuchym na świecie.

OBYDWA JEZYKI MAJĄ SWOJE WADY !!!!

nie ma lepszego jezyka. W walke zamieszane są Stowarzyszenia IPJM ONSI a nawet PZG. tylko nikomu nie pasuje powiedzenia prawdy. Niektore Instytucje liczą że zrobią bizness. Wystarczy sklócić gluchych przeciw sobie.

Oglądnij ten fim nawet 10x ellu.
http://pl.youtube.com/v/eNVKNcJ7RVY
czy po ogladnieciu 50 razy znajdziesz nierzetelne informacje ? NIE

Zrobił się skandal !!!
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/niemy_protest_osob_nieslyszacych_61685.html
Nauczyciele musieli dac drugi artykul ale juz w gazeta.pl
http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,5094382.html

Ellu ja to dostrzegłem. Probuje calemu swiatu to przekazac
Łamane są prawa człowieka ktory nie ma glosu ani mowy.
opisalem to narazie na blogu moim
http://migowy.blogspot.com/2008/04/ipjm-mediator-w-owczej-skorze.html

Skarge napisali : Rasistoski IPJM i ONSI, nie głusi. To oni bawą się gluchymi. Gluchy nie ma swoich praw.

problem polega na tym ze "prowadzą" wojny, nienawisc(Rasizm) do osób odmiennie migających.. Głuchy nie jest winny ze jest spolonizowany. Nie ma ochrony chociaz wymuszono u niego SJM-izacje czytaj POLONIZACJE.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-04-15 17:00
czytałeś "Ludzi Bezdomnych" Stefana Żeromskiego??? tam występował człowiek zwany Judym i też w pojedynkę walczył o sprawiedliwość a drugim przypadkiem był Don Kichocie z Mańczy co walczył z wiatrakami. My mamy dość walki i jesteśmy całkowicie pokojowo nastawieni. Języki migowe zostaw w spokoju a zainteresuj się rozwojem leczenia głuchoty..... np. aparaty słuchowe implanty itp. Poza tym powiedz zdrowym by wreszcie zdjęli z uszu walkmany.....

pozdrawiam Ella - niesłysząca ale super zadowolona z życia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))Nie znam żadnego migowego i co Ty na to?????????
Nadrzędny - Autor migowy Dodany 2008-04-15 17:12 Zmieniony 2008-04-15 17:19
Ellu mylisz cos . To nie jest Walka .

Ellu to są prawa Człowieka.
Każdy Obywatel Rzeczypolitej ma prawo do 'Wlasnego Jezyka"
Prawo do Oswiaty i Nauki
Elu do wyznawania wartosci regilijnych.

Powiedz Ellu dlaczego Głuchy nie ma mieć prawa do Informacji ?

Elu Głuchy jest bezradny w każdym urzędzie, u lekarza , doslownie wszedzie

Elu ty mowisz o Walce .
ELLU to są jego prawa konstytucyjne i UE. !!!

Głuchy nie może nic załatwić bo nad ich głowami prowadzą Wojny i Dyskryminację


Ellu to wyzej pisalem komus ale napisze i Tobie . Nie jest powiedziane ze jeszcze na starosć nie ogluchniesz .  to ze Ciebie teraz głuchota nie dotyczy nie znaczy ze ona nie dotknie cię lub twojej rodziny. Najczęściej Ludzie tracą słuch przechodząc rózne choroby np zapalenie opon mózgowych. Bardzo często dziecko traci słuch mając lat np 15
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-15 17:15
czy Ty czytasz???? JESTEM GŁUCHA i nie robię z tego tragedii
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-15 17:19
trzeba mu przeliterować
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-04-15 17:20
Tak myślisz??? Pomóżcie mi go naprowadzić na właściwy tor!!!!!!
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-04-15 17:27
Do migowego
Miałam nie pisać, ale nie mogę już tego znieść. Jeżeli to nie jest walka jak piszesz, to przestań siać nienawiść. O co tobie chodzi, co my mamy z tym o czym piszesz zrobić. Przecież nikt z nas nie zabrania ludziom głuchym uczyć się języka migowego. Energię , którą włożyłeś w rozsiewanie jakiegoś rozbratu między ludźmi głuchymi, powinieneś skierować do ludzi rządzących, aby ujednolicili język migowy. Obojętne jaki to będzie rodzaj języka(nie znam się na tym), ale ma on być najlepszy dla osób niesłyszących. Powołujesz się na prawo, ale Ty chyba to trawo próbujesz naginać do własnych potrzeb. Wszedłeś na to forum jak burza i robisz harmider. Już tyle osób powiedziało Tobie, że mamy dosyc tego tematu, iż powinieneś to zrozumieć.
Nadrzędny - Autor migowy Dodany 2008-04-15 17:27

>Kurka wodna migowy a o co tu chodzi??? kto nad kim się znęca bo nie rozumiem? A ciastka to ja lubię nie powiem że nie... Werbena a może Ty mnie ciemna babę rozjaśnisz???<


Ty Ellu nie robisz tragedii ale dlaczego innych 100 000 gluchycvh ma nie ogladac np Wiadomosci bo ty nie chcesz ..

Czy Twoje zdanie Ellu liczy się za 100 tysięcy Obywateli i 1 miliona z wadą słuchu ?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-04-15 17:33 Zmieniony 2008-04-15 17:37
Wiadomości oglądam w TVP1 ,filmy też,Teleekspress i tp .TV 1 i 2 mają teksty dla niesłyszących. Jeden z programów prowadzi osoba z miganiem. Po co ci ten ferment. Co wiesz o inplantach słuchowych???? Co wiesz o instytutach leczących całkowitą lub głęboką głuchotę??? Pewnie nic.... Znam moc ludzi głuchych i już z częściowo odzyskanym słuchem.Znam ludzi którym strefa ciszy nie przeszkadza. Swoje poglądy opierasz tylko na TV Ufff ale to takie małostkowe.....to TV uzależnienie od szklanego ekranu......
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-15 17:37
migowy zejdz z lini bo inni też chcą się dodzwonić
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-15 17:37
Brawooooooooooooooooooooo Basia
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-15 17:39
dziękuję
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-15 17:40
Drobiazg kochana
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-15 17:43
czyżby??
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-15 17:45
Uwierz mi. migowy milczy ...dlaczego??? Normalka szuka informacji w googlach.Mógł spytać podałabym Mu stronki.A warto wiedzieć czasem więcej niż za mało zanim coś się naskrobie
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-15 17:48
czas pokaże
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-15 17:49
poczekamy a szkoda bo te stronki mam zapisane
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-15 17:53
cierpliwość popłaca
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-04-15 18:02
napewno sie popłaca o ile tu wróci.Bo tam gdzie go odesłałam rozdają słuch a nie uczą migowego
Nadrzędny - Autor migowy Dodany 2008-04-15 18:11 Zmieniony 2008-04-15 18:29
napisze do Pana lidian  czy pan przeczytał temat cały ? Czy pan Lidian wie co to jest jezyk migowy ?
to pana słowa

>Przecież nikt z nas nie zabrania ludziom głuchym uczyć się języka migowego<


Czy pan to rozumie Lidian ze jego jezykiem ma być migany ?
a jesli pan Lidian wie to proszę napisać jakiego języka ma się uczyć ?

Panie Lidian nie zdziwilo by pana gdyby pan poszedł na Pocztę a w okienku pani odezwałaby się po Węgiersku ?
Nie przyszłoby panu Lidianowi do głowy "co ona tu robi i co do mnie gada ?

(panie lidian tak sie czuje gluchy jak do niego migaja w TV. Gluchy nie rozumie tego jezyka)

tak moze panie Lidian napisać dziecko z klasy I podstawowej że ma to być "najlepszy"

>Obojętne jaki to będzie rodzaj języka(nie znam się na tym), ale ma on być najlepszy dla osób niesłyszących. <


Napisałem Panu Lidian ze wszystkie języki mają wady . nie ma najlepszych języków.
Jesli pan pisze że pan się na tym nie zna. To czemu pan wypowiada się lub nie doczyta sobie bo wszystko jest napisane.?

Do pani Ella. Duzy juz jest temat ale prosze nie spieszyć się z dawaniem odpowiedzi. Tłumaczyłem to Tłumacza języka Migowego w TV glusi nie oglądają, bo go nie mogą zrozumieć Miga on w zupelnie innym języku.  Podawalem link do fimu . Nie wiem czy pani zrozumiała lub go wogole oglądała że Głusi znają biegle angielski niemiecki ale nie mogą się nauczyć polskiej gramatyki. proszę czytać dokładnie pani Ellu.

Nie szukam pani Ellu stronek w Google. Raz że jest sama Propaganda o głuchych np że w jakimś urzędzie migają . Ci ktorzy nic nie wiedzą, to NJG rożni się tym że mają inny szyk słow. Glusi nie używają zaimków,  a  czesto czasownikow.
NP: Pani Ellu gdybym chcial do pani zamigać w NJG zdanie
- Jutro pojdziemy do Lekarza.
To w jezyku Naturalny Migowym Gluchych bedzie :
- My jutro Lekarz
Gluchy pomija zaimek (nigdy ich nie miga) Pomija też czasownik. Glusi nie lubią migać zbędnych znaków, jak wiadomo jest ze trzeba być u Lekarza.
Też to pisałem dawalem linka że mają znaki nieprzekładalne na j. polski. Najcześciej jest jeszcze bardziej skomplikowanie. To zostawmy teraz gramatyka nie wazna.

Wiekszość stronek Robi dla Gluchych ONSI
o tym pisze Temat Faszyzm i Rasizm
http://faszyzm.jof.pl/

To jest ten słynny baner ONSI ktory ja pokazałem
http://faszyzm.jof.pl/

Ma znamiona Nienawiści ? Ma pani Ellu bo dyskryminuje drugi język.

Co w takim razie z drugą grupą która miga innym językiem ? Czy ONSI i IPJM chce Głuchych migających SJM-em wysłać do Oświęcimia ? Głusi do Gazu xDDDD
Oznaka Rasizmu jest mówienie , że tylko My migamy JĘZYKIEM.(wyższość rasy migaczy nad drugą)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-04-15 18:27
Szanowny Migowy, potrafię czytać ze zrozumieniem. Wiem co oznacza język migowy. Jestem byłym pracownikiem Służby Zdrowia. W pracy dane mi było poznać również ludzi niesłyszących. Niektóre ich problemy nie są mi obce.
Widzę, że wszystkie nasze odpowiedzi są wg Pana niewłaściwe, co najciekawsze nawet głos osoby niesłyszącej , będącej "szczególnie" w temacie, Pana nie obchodzi.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-04-15 18:30
Po pierwsze lidian jest panią

>Do pani Ella. Duzy juz jest temat ale prosze nie spieszyć się z dawaniem odpowiedzi. Tłumaczyłem to Tłumacza języka Migowego w TV glusi nie oglądają, bo go nie mogą zrozumieć Miga on w zupelnie innym języku.  Podawalem link do fimu . Nie wiem czy pani zrozumiała lub go wogole oglądała że Głusi znają biegle angielski niemiecki ale nie mogą się nauczyć polskiej gramatyki. proszę czytać dokładnie pani Ellu.>


Po drugie oprócz migania można czytać!!! Ja nie rozumiem o co ten krzyk. DlAczego pan migowy nie podda się zabiegowi wszczepienia implantu???
Następne pytanie : Czy pan wie że jest forum dla głuchych???

Po trzecie co pan chce tu osiągnąć??? Byśmy wszyscy przyklasnęli że ma pan rację??? No dobra piszę MA PAN RACJĘ tylko że ja słuchu dalej nie mam i co ciekawsze straciłam go parę lat temu i co jeszcze ciekawsze języka migowego wogóle żadnego nie znam.Za to czytam świetnie z ust.Daj pan spokój z okienkami pocztami i urzędami.Co mają zrobić ludzie na wózkach i jak mają wejść na schody. Powiem wprost DAJ PAN SPOKÓJ I PRZESTAŃ PAN NUDZIĆ. TU NIE RZĄD!!! TU FORUM DLA ON
Nadrzędny - Autor migowy Dodany 2008-04-15 18:39 Zmieniony 2008-04-15 18:47
Czy ja dobrze rozumie pani Lidian . Zdanie osoby nieslyszacej ze to dla niej nie tragedia

Czy pani Lidian też takie zdanie podziela pani ELLA :"że to nie tragedia" że gluchy nie potrafi załatwić podstawowych spraw w urzędzie , u stomatologa(lekarza)

Pani Lidian chce mieć takie prawo . że w Okienku do Lekarza będzie mowic po polsku.
Pytałem się pani Lidian co by było gdyby w Urzędzie Miejskim odezwali sie do Pani po węgiersku ?

Pani mi sugeruje że Pani Ella napisała że to nie tragedia>

Czy pani Lidian , wie ze tłumacz w Naturalnym Jezyku Gluchych bierze 100 zl Netto za Godzinę !

Cytat nicka Lidian

>Jestem byłym pracownikiem Służby Zdrowia,,<


bylym rodzajnik meski , gdyby pani chciala byc rozpoznawana napisałaby byłą pracownicą
Sprawa wyjaśniła się będę zwracał się Pani Lidian.
Za pomyłkę przeprzaszam . Jestem Nowy.
http://migowy.blogspot.com/
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-04-15 18:49 Zmieniony 2008-04-15 18:56
Szanowny migowy, jeszcze raz od początku.  Czego oczekujesz konkretnie ode mnie.
Widzę, że nie tylko język migowy jest Pana "oczkiem w głowie". Nie musi mnie Pan uczyć języka polskiego, znam ten język.  Gdybym chciała, aby Pan znał moją płeć pisałabym tak, aby to było dla Pana zrozumiałe.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-15 18:51
niezła polemika się wywiązała
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-04-15 18:57

>Czy pani Lidian też takie zdanie podziela pani ELLA :"że to nie tragedia" że gluchy nie potrafi załatwić podstawowych spraw w urzędzie , u stomatologa(lekarza)>


Kurka wodna panie migowy to mnie już wkurza.Jak pan nie umie sioę dogadać z urzędnikami i nie potrafi spraw załatwić to proponuję ostatnie rozwiązanie jakie każdy urzędnik chetnie przyjmie!!!!! SŁOWO PISANE czyli rozmawiamy przez pisanie.Rozwiązań jest mnóstwo a pan robi widły z igły. Napisz pan do ministerstwa żeby szkolnictwo uczyło WSZYSTKICH dosłownie wszystkich 80 latków też języka migowego i do tego takiego jaki pan narzuci.Proponuję wpisać swoją kandydaturę na wejscie do rządu. Tu jest forum ON

CZY PAN WIE CO TO JEST SŁOWO PISANE??? JESZCZE RAZ PYTAM CO MA ZROBIĆ OSOBA NA WÓZKU??? JAK MA WJECHAĆ NA SCHODY??? Odpuść pan sobie już te marudzenie. Tu są osoby i na wózkach i też nie robią tu rabanu takiego jak pan!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor migowy Dodany 2008-04-15 19:14
Czego oczekuje ? Nic od pani nie oczekuje.

Pani Lidian , Czasem widze niewidomą osobę z laską, ktora próbuje przejśc przez ulice. Dostrzegam to . Lapię ją za Ramię i mówię - pomogę panu/ani.

Przeprowadzam przez jezdnię , dalszym losem nie interesuje się . ale ile mogę pomagam.

Ja ani Pani nie możemy doraźnie pomoc. Moja pomoc jest taka żeby poinformować społeczeństwo.

Wie pani Lidian co to znaczy Altruizm? Tym właśnie różnimy się od Zwierząt.  Mamy współczucie dla drugiej osoby.

Hitler ludzi niepelnosprawnych wysylal do Gazu. Nie ja .
Pani Lidian gdyby pani zachorowała ciężko . Pewnie by chciałaby pani żeby panią ratowali Lekarze.
Głusi też chcą swoje prawa. Pani Lidian czy pani wie ze taki brak zainteresowania spowodował że Głusi żyją w Polskim Gettcie

Proszę panią Lidian to jest Getto. Czy pani chciałby żyć w Gettcie ? Pyta się mnie pani co trzeba zrobić. Niech pani napisze co by bylo najlepsze gdyby znalazla sie na ich miejscu.

Do pani Ella . Zapomina pani że jezyk urzędowy nawet pisany jest nie zrozumiały dla gluchego. Gluchy nie jest głupi ale trudno mu zrozumieć abstrakcje. Slowo Pisane w języku Urzędowym jest dla niego cięzkie. Sam czytam takie pisma z Urzędu dwa lub trzy razy ,zeby dobrze zrozumieć
(jesli głuchota była od urodzenia to jest cięzko nawet z kartką i dlugopisem)
Chcialem zeby pani Ella odniosła się na temat . Czyli baneru lub Rasizmu.
Caly czas jest pytanie czy Baner ma znamiona Rasizmu ?
(jesli nie zna dobre SJM-u to Gluchy w pisaniu moze miec braki )
Jeszcze raz pania Elle odsylam do moich postów wyzej.
przykład -"my juto lekarz"
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-15 19:17
społeczeństwo jest takie jakie jest i twoje pisanie się zda jak orzech twardy dla szczerbatego
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / BANER IPJM MA ZNAMIONA FASZYZMU I NIENAWISCI DO POLSKIEGO (32055 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill