www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ZAWIADOMIENIE O WSZCZECIU POSTEPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO (7029 - wyświetleń)
- Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-15 18:39
wITAM.moj syn dostal stopien niepelnosprawnosci umiarkowany =zasilelek pieniezny.Po 5 m-cach otrzymalam decyzje z wojewodzkiej komisji,ze zmieniono na stopien niepelnosprawnosci lekki.Z MOPS otrzymalam zawiadomienie o wszczeciu postepowania administracyjnego w sprawie przyznanego zasilku.Czy bede musiala go zwrocic.Prosze o pomoc
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-16 06:48
Według mojej  wiedzy nie żadnych podstaw prawnych  aby pobrany zasiłek zwrócić..
Tryb administracyjny oznacza wydanie nowego orzeczenie  i wstrzymanie zasiłku..
Decyzje którą dostałaś  możesz zaskarżyć na tej decyzji powinno być stosowne pouczenie  jak masz postępować
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-16 08:53
SERDECZNIE DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 09:17
POWODZENIA
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-16 11:47
W MOPS-IE powiedziano mi ze bede musiala oddac pieniadze czy to jest prawidlowo?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 11:49
niech dadzą podstawe prawną na podstawie której ma pani oddać pieniądze
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-16 12:47

>W MOPS-IE powiedziano mi ze bede musiala oddac pieniadze czy to jest prawidlowo?,<


Pani Bożeno niech się Pani nie przejmuje słownymi deklaracjami..
Taka decyzje ktoś  musiałby podjąć .. Podać podstawę prawna  od której ma Pani prawo  się odwołać..  etc. Zaskarżyć do sądu
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-16 12:58
wojewodzka komisja wyslala do mnie i CPR (nad ktorym ma nadzor) ze przyznany stopien niepelnosprawnosci umiarkowany byl przyznany z naruszeniem prawa.W CPR SAMI BEZ KOMISJI zmieniono mi na stopien niepelnosprawnosci lekki.MOPS twierdzi,ze decyzja o stopniu umiarkowanym byla wydana bezpodstawnie i dlatego chca zwrotu pieniedzy
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-16 13:04
MOZE OD POCZATKU.O calej sprawie pisalam na wczesniejszym forum 15.04.08 POSTANOWIENIE O WZNOWIENIU POSTEPOWANIA BOZENA112
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-16 13:46
w decyzji o stopniu lekkim CPR napisala,ze uchyla orzeczenie wydane przez powiatowy zespol i postanawia zaliczyc do stopnia niepel,lekkiego
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-16 14:05 Zmieniony 2008-04-16 14:12

>w decyzji o stopniu lekkim CPR napisala,ze uchyla orzeczenie wydane przez powiatowy zespol i postanawia zaliczyc do stopnia niepel,lekkiego<


Z tego co Pani Pisze  nie zostały zachowane procedury odwoławcze..

a mówia one Odwołanie

Od orzeczenia powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności przysługuje odwołanie do wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności. Odwołanie należy złożyć w terminie 14 dni od daty doręczenia orzeczenia, za pośrednictwem powiatowego zespołu.

Od orzeczenia wojewódzkiego zespołu, w terminie 30 dni od dnia jego doręczenia, można się z kolei odwołać do okręgowego sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Postępowanie odwoławcze przed sądem okręgowym jest wolne od opłat


Czy w Pani przypadku po 5 miesiącach  zespól wojewódzki mógł  jedynie wnioskować do powiatowego o ponowne rozpatrzenie sprawy i przyznanie stopnia ..
niepełnosprawności lekkiej.. W żądnym wypadku  nie mogą decyzji zmienić do tylu.. Od daty  wydania nwej deczyji  ( czytaj doręczenia jej Pani) obowiązuje  ta nowa decyzja która podlega jak pisałem procedurom odwoławczym

zawezwanie do zapłaty za 5 do tyłu jest bezpodstawne..
Czyli innymi słowy  decyzja z przed 6 miesięcy nabrała  mocy prawnej i sprawczej. Chyba  zę zostały zachowane procedury i toczyło się postępowanie  przed sadem.. Bo to sąd w tym wypadku byłby władny  d o wydaniu postanowienia o zwrocie..

> w decyzji o stopniu lekkim CPR napisala,ze uchyla orzeczenie wydane przez powiatowy zespól i postanawia zaliczyć do stopnia niepel,lekkiego<


Nie ma takiej podstawy prawnej  !! Po 6 miesiącach !!!!

  Ma prawo do uchylenia decyzji powiatowej komisji w trybie 15 dni od jej wydanie  identycznie jak Pani.. .( przysługuje tako prawo.. )   pochyłym drukiem cutyje ten fragment ( istotny  przy rozpatrywaniu pani sprawy..
Jedynie prawna droga to wniosek o ponowne rozpatrzenie ..
czyli nowa procedura..
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-16 15:11
DZIEKI ZA ODPOWIEDZ.MOZE JESZCZE NAPISZE zebysmy sie dobrze zrozumieli.W orzeczeniu o stopniu niepelnosprawnosci lekkim ,ktore otrzymalam 11.04.08 CPR w nowym orzeczeniu napisalo,ze uchyla orzeczenie wydane przez powiatowy zespol ds.orzek.o niepeln. w dniu 22.01.08 i zalicza syna do stopnia lekkiego
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-16 15:25

>DZIEKI ZA ODPOWIEDZ.MOZE JESZCZE NAPISZE zebysmy sie dobrze zrozumieli.W orzeczeniu o stopniu niepelnosprawnosci lekkim ,ktore otrzymalam 11.04.08 CPR w nowym orzeczeniu napisalo,ze uchyla orzeczenie wydane przez powiatowy zespol ds.orzek.o niepeln. w dniu 22.01.08 i zalicza syna do stopnia lekkiego<


Konstytucja RP stanowi organa   użyteczności publicznej  działają w zgodzie z obowiązującym   prawem na terenie RP. ( z takim organem mamy do czynienia..) I te organa użyteczności muszą stosować sie do Kodeksu cywilnego I kodeksu postępowania  administracyjnego . Moim zdaniem ta decyzja jest sprzeczna z tymi aktami prawnymi ..  żadna ustawa nie daje  takich możliwości odwoływania decyzji prawomocnych wstecz . Jedynie mógłby to zrobić sąd który  by stwierdził ewidentne naruszanie prawa to jest złamanie zasad  prawa pary przyznaniu w styczniu 2008 roku..

Zapytać o podstawę prawna takiej decyzji i sprawę odda c do sądu zaskrzyć decyzje zarządzać badania biegłych  sądowych..

Co do zwrotu nie ma żadnych podstaw prawnych aby świadczenie wypłacone przed 11 kwietnia 2008 podlegało zwrotowi..
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-16 15:30
diekuje za obszerna odpowiedz,troche sie uspokoilam.Jutro ide do CPR z pismem odwolawczym
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 15:36
spokojnie powoli a do celu
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-16 15:55
zapomniałem dodac..
ja bym skarżył decyzję  o zmienie stopnia decyzja z kwietnia br. natomiast nic  bym w skardze nie pisał  o domaganiu się pieniedzy..
Niech oni do sądu idą o zwrot  i si e osmieszą..

JA w z Zusem dwa razy byłe w sadzie o kase i dwa razy wygrałem..  Instytucje orzekające wbrew pozorom maja kiepskich prawników
Wszelkie decyzje domagaj sie Pani Bożeno na piśmie.. Bo to ze  jakas pani powiedziała nie ma to zadnej mocy sprawczej..
Nadrzędny Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-16 15:58
serdecznie dziekuje i pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ZAWIADOMIENIE O WSZCZECIU POSTEPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO (7029 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill