www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Fundacja (5793 - wyświetleń)
- Autor Aniah87 Dodany 2008-04-16 12:21
7 miesięcy temu złozyłam swoje papiery w jednej z warszawskiej (mało znanej ) fundacji,
w sprawie wiadomej . Zarząd fundacji na początku zrobił wielkie NADZIEJE ze uda im sie zebrac od sponsorów potrzebna kwote pieniężną ...
niestety na słowach się tylko skończyło :-(:-(

Napisałam do nich meila ,ze rezygnuje i żeby odesłali mi moje dokumenty, ponieważ bede szukac innej fundacji ...
Pani odpisała mi że nie mogą odesłać moich dokumentów !
W tych dokumentach bylo m.in zaswiadczenie od lekarza i to zaswiadczenie drugi raz lekarz mi nie wypisze :-(

W zwiazku z czym ... chciałam sie zapytac czy fundacja ma prawo nieodsylać mi moich dokumentów  ?!
(wspomne ze kiedys jak nalezalam do fundacji tvn odeslala mi w komplecie dokumenty).
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 14:26
moim zdaniem nie ma prawa trzymać dokumętów tych ludzi którzy nie są jej członkami
napisz pismo o zwrot dokumęow jak nie oddadzą to niech podadzą podstawe prawną dla której nie oddadzą dokumętów
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-16 16:48
Następnym razem proszę wysyłać TYLKO I WYŁĄCZNIE KSEROKOPIE. W/g mnie powinni oddać oryginały a sobie skserować....
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 16:54
TEŻ TAK MYŚLE ALE NIE KAŻDY TAK ROZUMUJE
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-04-16 18:47
dziekuje za rade.
Naszczescie nie byłam taka głupia :P aby wyslac orginały :wypisy itp. ...
Jedynie orginał wysłałam od lekarza ktory napisal ze to i to jest mi potrzebne, a oni nie chca nic mi odesłać !

Nie wiem co zrobic ... w "umowie" ktore od nich dostałam  jak prosiłam ich o uzyczenie mi konta - pisało ,ze moge dobrowolnie o kazdej porze zrezygnowac ,ale
nic nie jest wspomniane ze oni musza zatrzymac moje dokumenty !! i to jest na moja korzysc.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-16 20:15
Masz prawo rządać zwrotu oryginału bo tam napewno nie pisze że tylko dla nich. Ja też kiedyś tak wpadłam ale teraz już wiem że nie należy nic oryginalnego oddawać. Zmuś ich by sobie skserowli i oryginał Ci oddali albo spróbuj dostać drugie zaświadczenie.powiedz że zgubiłaś.....
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-04-18 11:48
Nie moge okłamywac lekarza i mówić mu że zgubiłam zaświadczenie... bo on wie ze wyslalam jes do fundacji.
A czy ktos z Was zna przepis, ustawe itp. gdzie pisze że fundacja nie ma prawa przetrzymywac dokumentów ?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-18 11:59

>A czy ktos z Was zna przepis, ustawe itp. gdzie pisze że fundacja nie ma prawa przetrzymywac dokumentów ?<


Dokument   przekazany do fundacji jest moją własnością i powinien  byc wydany na moje rządnie . Chyba że on  jest istotny przy  dawaniu śwaidczenia na moją korzyść.. . Dokument taki podlega normalnemu postępowaniu w dług kodeksów prawnych ja normalna Twoja własność.
Napisz do nich pismo  polecony lub też  osobiście oddaj ( kopie podbij że przyjęto ) w tym pismie  napisz że  sprawę oddajesz do sądu jako bezprawny zabór twojego mienia czyli dokumentów. Zazwyczaj cos takiego skutkuje..
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-04-18 12:00
dziekuje za odpowiedz :-) Dobrze byłoby jakbym taki przepis im wysłała ,ale nie wiem gdzie szukac ...
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-18 13:23
Możesz im podać Kodeks Karny Art  (278-295)  zabiór mienia  z późniejszymi zmianami tak imo to możesz napisać
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-04-18 18:54
O dziekuję a to co mi podałeś -Kodeks Karny Art 278-295 ... jest aktualny ?
gdzie moge znalezć wieksza tresc tego ART ??
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-18 20:08
Podanie paragrafów zawsze robi wrażenie na urzędnikach   nawet gdy one nie bardzo sie dadzom przypiac  niemniej jednak dokumenty to Twoja własność  A Kodeks Karny..

http://kodeks-karny.ovh.org/
a wspomniane paragrafy

http://kodeks-karny.ovh.org/kodeks-karny-czesc-szczegolna/rozdzial-XXXV-przestepstwa-przeciwko-mieniu.html
Nadrzędny Autor Aniah87 Dodany 2008-04-28 11:26
PANIE GODUNOW JESZCZE RAZ PANU BARDZO DZIĘKUJĘ !!! ZA PODANIE MI TYCH PARAGRAFÓW ITP.
NAPISAŁAM MEILA DO TEJ "FUNDACJI" I... JUZ MI ODESŁALI DOKUMENTY !
MIAŁ PAN RACJĘ :-)
WYSTRASZYLI SIĘ !!!

DZIEKUJĘ.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Fundacja (5793 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill